فلسطین از جامعه جهانی خواست تا برای نجات مسجدالاقصی تلاش کنند

کد خبر : #3479
تاریخ انتشار : یکشنبه, 25 تیر 1396 9:13
تعداد بازدید کننده : 315
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
فلسطین از جامعه جهانی خواست تا برای نجات...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
وزارت خارجه فلسطین بامداد یکشنبه 25 تیرماه در بیانیه ای از کشورهای عربی - اسلامی و همچنین جامعه جهانی خواست تا در مقابل اقدامات رژیم صهیونیستی مواضع قوی تری اتخاذ کنند و برای نجات مسجدالاقصی تلاش کنند.

وزارت خارجه فلسطین در بیانیه ای افزوده است: اقدامات غیرقانونی رژیم صهیونیستی از سال 1967باعث ایجاد چنین وضعیتی در مسجدالاقصی شده است و واکنش جامعه جهانی در مقابل آنچه که علیه مسجدالاقصی صورت گرفته تا کنون مطلوب نبوده است. وزارت خارجه فلسطین، از جامعه جهانی خواسته تا با فشار بر رژیم صهیونیستی مانع از یورش ها و هتک حرمت های آن ها به مسجدالاقصی شوند. در این بیانیه در خصوص عواقب این اقدامات صهیونیست ها و تلاش آن ها برای تسلط بر تمام ورودی های مسجدالاقصی هشدار داده شده است. این در حالی است که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی دستور داده تا دوربین‌های مداربسته و گیت های امنیتی در ورودی‌های مسجدالاقصی نصب شود.
به گزارش ایرنا، سه جوان فلسطینی روز گذشته جمعه 23 تیرماه در جریان یک درگیری با نظامیان صهیونیست در مسجدالاقصی به شهادت رسیدند. دو نظامی صهیونیست نیز در این درگیری کشته شدند. در پی وقوع این حادثه نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی دستور بستن درهای مسجد الاقصی را صادر کرد و اجازه نداد نمازگزاران فلسطینی در صحن این مسجد نماز جمعه را به جا بیاورند. شیخ عکرمه صبری خطیب مسجدالاقصی درباره این اقدام صهیونیست ها گفت: ممنوعیت برگزاری نماز جمعه در قبله نخست مسلمانان برای نخستین بار طی پنج دهه گذشته رخ داده است. بسیاری از مقام های کشورهای اسلامی و بین المللی اقدام صهیونیست ها در بستن مسجدالاقصی محکوم کردند.

 

منبع خبر: ایرنا

“ فلسطین از جامعه جهانی خواست تا برای نجات مسجدالاقصی تلاش کنند ”