توسط سازمان دفاع از قربانیان خشونت انجام شد؛ برگزاری نشست حمایت از قربانیان شکنجه

کد خبر : #3454
تاریخ انتشار : یکشنبه, 11 تیر 1396 11:11
تعداد بازدید کننده : 931
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
توسط سازمان دفاع از قربانیان خشونت انجام شد؛...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
نشست تخصصی حمایت از قربانیان شکنجه با حضور روان شناسان و درمانگران در محل سالن اجتماعات سازمان دفاع از قربانیان شکنجه، همزمان با 26 ژوئن 2017 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان دفاع از قربانیان خشونت، در این نشست تخصصی که روان شناسان، روانپزشکان، مشاوران و مددکاران اجتماعی حضور داشتند، دکتر میرسعید جعفری، فنون و تکنیک های مصاحبه و بازتوانی قربانیان شکنجه را آموزش داد.
آموزش درمانگران به منظور کمک به قربانیان شکنجه برای بازگشت به زندگی عادی و مشاوره های حمایتی مهم ترین سرفصل های آموزشی این نشست تخصصی بود. این، استاد دانشگاه، مشاوره و درمان قربانیان شکنجه را دارای سه مرحله عنوان کرد و گفت: توجه ویژه به وضعیت بحران عاطفی قربانیان شکنجه، مصاحبه ها و فنون حمایتی و بازتوانی برای بازگشت به وضعیت عادی و زندگی روزمره مهم¬ترین اقداماتی است که باید در کمک به قربانیان شکنجه انجام شود. وی گفت: بازسازی گذشته و تأکید برزمان حال به عنوان واقعیت، می تواند به پذیرش درد گذشته و بازگشت به زندگی الان قربانی کمک کند.  قربانی شکنجه باید زندگی کردن در زمان حال و دور شدن از گذشته دردناک را یاد بگیرد.
دکتر جعفری روبرو شدن منطقی با گذشته و پذیرش زمان حال را دو اصل در درمان قربانیان شکنجه عنوان کرد و گفت: برای درمان قربانیان شکنجه، می توان از روش های شناخت درمانی، درمان های شناختی، رفتاری و روان-تحلیلی استفاده کرد. البته بهترین درمان، درمان تیمی است . یعنی درمانی که در آن علاوه بر درمانگر، مددکار اجتماعی و روان پزشک هم حضور داشته باشند. در ادامه تجربه تعدادی از درمانگران که مربوط به بیماران PTSD ناشی از ترس شدید از گروهک تروریستی داعش مطرح و توسط استاد کارگاه و شرکت کنندگان تجزیه و تحلیل شد. در پایان این نشست که به مناسبت 26 ژوئن، روز بین المللی حمایت از قربانیان شکنجه برگزار شد، برای برگزاری نشست ها و کارگاه های مستمر تخصصی با حضور بیماران قربانی شکنجه برنامه ریزی شد. گفتنی است تعدادی از درمانگران اعلام آمادگی کردند که این بیماران را به صورت رایگان تحت درمان قرار می دهند. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“ توسط سازمان دفاع از قربانیان خشونت انجام شد؛ برگزاری نشست حمایت از قربانیان شکنجه ”