درخواست یک نهاد آمریکایی برای تمدید ممنوعیت اخراج عراقی ها

کد خبر : #3447
تاریخ انتشار : یکشنبه, 4 تیر 1396 15:42
تعداد بازدید کننده : 567
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
درخواست یک نهاد آمریکایی برای تمدید ممنوعیت...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
'اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا' (ACLU) از یک قاضی خواست دستور ممنوعیت اخراج عراقی هایی که عمدتاً کلدانی های کاتولیک و یا کردهای عراقی هستند را تمدید کند.

این نهاد دیروز (شنبه 3 تیرماه) درخواست کرد تا زمانی که پرونده شهروندان عراقی توسط یک قاضی فدرال در ایالت میشیگان در حال بررسی است، ممنوعیت اخراج عراقی ها تمدید شود.  'مارک گلداسمیت' از قضات فدرال در میشیگان پنجشنبه گذشته 1 تیرماه دستور داده بود در شرایطی که وی در حال تصمیم گیری درباره پرونده عراقی ها است اخراج آنها دستکم تا دو هفته دیگر معلق شود. اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا که در شکایتی خواستار ممنوعیت اخراج عراقی ها از میشیگان شده، از گلداسمیت خواسته است روز دوشنبه دستور خود را تمدید کند. این دستور شامل هزار و 400 عراقی در سراسر ایالات متحده می شود که احتمال اخراج آنها از این کشور بالا است. اتحادیه آزادی های مدنی گفته که آژانس مهاجرتی اعلام کرده است که شاید اخراج عراقی ها را از روز سه شنبه آغاز کند.
'جیلیان کریستنسن' (Gillian Christensen) سخنگوی این آژانس گفت که این نهاد در حال بررسی حکم قاضی در خصوص تعلیق اخراج اتباع عراقی است. اتحادیه آزادی های مدنی در دادخواست خود گفته عراقی هایی که احتمال اخراج آنها وجود دارد، ممکن است با شکنجه و آزار روبرو شوند زیرا بسیاری از آنها کلدانی های کاتولیک و یا کردهای عراقی هستند که هر دو گروه مورد رفتارهای نادرست در عراق قرار گرفته اند.
این گروه در درخواست خود تاکید کرده است کسانی که با اذیت و شکنجه و یا حتی مرگ در عراق روبرو می شوند، از آمریکا اخراج نشوند. دولت آمریکا گفته دادگاه میشیگان صلاحیت بررسی این پرونده را ندارد و فقط دادگاه های مهاجرتی می توانند درباره اخراج اتباع خارجی تصمیم گیری کنند. مقامات مهاجرتی آمریکا 119 مهاجر عراقی را تاکنون بازداشت کرده اند.  این بازداشت ها پس از آن صورت گرفت که بغداد در توافقی پذیرفت در ازای خارج کردن عراق از فهرست دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا درباره ورود اتباع هفت کشور به ایالات متحده، اخراجی ها را بپزیرد. به گزارش ایرنا، ترامپ ژانویه (دی ماه) گذشته فرمانی صادر کرد که بر اساس آن ورود شهروندان هفت کشور مسلمان ایران، عراق، سوریه، لیبی، سومالی، سودان و یمن به آمریکا منع می شد.  دولت آمریکا پس از بازنگری در این فرمان، عراق را از این فهرست خارج کرد. فرمان ترامپ با حکم قضات آمریکایی به حالت تعلیق درآمد.

 

منبع و عکس: ایرنا

“ درخواست یک نهاد آمریکایی برای تمدید ممنوعیت اخراج عراقی ها ”