تلاش اوباما برای توجیه نقض حقوق بشر آمریکا

کد خبر : #341
تاریخ انتشار : سه شنبه, 31 اردیبهشت 1392 0:00
تعداد بازدید کننده : 863
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
تلاش اوباما برای توجیه نقض حقوق بشر آمریکا
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
رئیس جمهور آمریکا درصدد است در قالب یک سخنرانی سیاست‌های ضد تروریستی دولت خود را که با نقض های گسترده حقوق بشر همراه بوده است، توجیه کند و قانونی جلوه دهد.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه آمریکایی واشنگتن پست، باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا قرار است روز پنج شنبه هفته جاری در دانشگاه دفاع ملی این کشور با محور اقدامات ضد تروریستی دولت خود سخنرانی کند.
بر اساس این خبر، اوباما در این سخنرانی تلاش خواهد کرد تا درباره چگونگی هماهنگ کردن سیاست های ضد تروریستی دولت خود با یک چارچوب قانونی که بعد از آغاز ریاست خود بر کاخ سفید وعده آن را داد، توضیح دهد.
یکی از مقامات کاخ سفید که تمایلی به افشای نامش نداشت، روز گذشته (شنبه) مدعی شد که اوباما قرار است در این سخنرانی درباره سیاست ضد تروریستی و چارچوب قانونی که بر اساس آن دولت واشنگتن در قبال تهدیدهای تروریستی از طریق حملات هواپیماهای بدون سرنشین وارد عمل شده است و همچنین سیاست بازداشت و تعطیل کردن زندان «گوانتانامو» صحبت کند.
این در حالیست که سازمان های حامی حقوق بشر عملیات های هوایی پهپادهای آمریکایی، حبس های نامحدود در زندان های آمریکا در سراسر جهان را نقض حقوق بشر و خلاف قوانین بین المللی می دانند. از طرف دیگر تعطیلی زندان گوانتانامو نیز وعده جدیدی نیست و به زمان رقابت های انتخاباتی سال 2008 میلادی اوباما باز می گردد و اکنون با گذشت 5 سال هنوز این وعده محقق نشده است و زندانیان گوانتانامو همچنان بدون اتهام و حتی محاکمه در اسارت به سر می برند.
بر اساس نوشته واشنگتن پست، اوباما در سخنرانی سال 2009 میلادی خود در شرایطی اعلام کرد که منافع امنیت ملی آمریکا تضادی با تعهد دولت واشنگتن به رعایت حقوق بشر و اجرای حکومت قانون ندارد که از آن زمان تاکنون، بارها در ایجاد تعادل بین سیاست های ضد تروریستی دولت خود با ارزش هایی که بر اساس ادعای او برای احیای تصویر آمریکا در خارج از این کشور ضروری بودند، با مشکل روبرو شد.
خبر سخنرانی اوباما با محور سیاست های ضد تروریستی دولت واشنگتن و تلاش وی برای قانونی جلوه دادن این اقدامات در حالی گزارش می شود که نقض حقوق بشر این دولت به بهانه عملیات های ضد تروریستی بر هیچ کس پوشیده نیست و برای مثال گزارش های گسترده ای از حمایت مالی و تسلیحاتی دولت واشنگتن از تروریست های مستقر سوری و مقدمه چینی برای مداخله نظامی در سوریه منتشر می شود.

تلاش اوباما برای توجیه نقض حقوق بشر آمریکا - 33
“ تلاش اوباما برای توجیه نقض حقوق بشر آمریکا ”