هشدار یونیسف درباره توقف برنامه‌های حمایتی از سوریه به دلیل کمبود اعتبار مالی

کد خبر : #3400
تاریخ انتشار : شنبه, 27 خرداد 1396 15:32
تعداد بازدید کننده : 395
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
هشدار یونیسف درباره توقف برنامه‌های حمایتی از...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
یونیسف (صندوق کودکان سازمان ملل متحد) اعلام کرد که کمبود شدید حمایت مالی از این سازمان ممکن است باعث محروم شدن حدود ۹ میلیون کودک سوری از کمک‌های سازمان ملل شود.

گیرت کاپیلاری، مدیر یونیسف در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا در بیانیه‌ای تصریح کرد که شکاف‌ها در حمایت مالی از این سازمان به ۲۲۰ میلیون دلار می‌رسد و از زمانی که این سازمان فعالیتش را در سوریه آغاز کرد، این بدترین بحران در تاریخ یونیسف بوده است.

این مسئول گفت که نیازهای انسانی در سوریه و مناطق مجاور روز به روز بیشتر می‌شود و در همین حال، کشورهای میزبان با خطر ناتوانی در تامین هزینه‌های آنها مواجه هستند. طبق گفته یونیسف، حدود شش میلیون کودک سوری در سوریه و ۲.۵ میلیون کودک دیگر که به صورت موقت در کشورهای همسایه ساکن هستند، به کمک نیاز دارند.

کاپیلاری هشدار داد که شکاف شدید در حمایت مالی از این سازمان این تهدید را به وجود می‌آورد که چند برنامه برای کمک از جمله دادن آب‌ آشامیدنی، کمک‌های پزشکی و تغذیه به حالت تعلیق درآید. یونیسف تنها ۲۵ درصد از مبلغ ۱.۴ میلیارد دلاری را به دست آوده که آن را از کشورهای حامی مالی در سال جاری درخواست کرده بود.

 

منبع خبر: ایسنا

عکس: sikhoonak

“ هشدار یونیسف درباره توقف برنامه‌های حمایتی از سوریه به دلیل کمبود اعتبار مالی ”