«گرنفل»، نماد نژادپرستی علیه مسلمانان

کد خبر : #3395
تاریخ انتشار : شنبه, 27 خرداد 1396 15:12
تعداد بازدید کننده : 525
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
«گرنفل»، نماد نژادپرستی علیه مسلمانان
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
نحوه رسیدگی به حادثه مرگبار گرنفل لندن نشان داد که جان مهاجران مسلمان، آفریقایی و عرب تبار هیچ ارزشی برای انگلیس ندارد.

بعید است که به حادثه در برج گرنفل لندن نگاه کنیم و یک مسئله واضح را مشاهده نکنیم: قربانیان این آتش سوزی مرگبار، اکثرا مسلمانان، اعراب و آفریقایی تبارها بودند. آنها مهاجران اروپایی، انگلیسی های سیاهپوست، مهاجرانی از جهان در حال توسعه و پناه جویانی بودند که برج را با قشر کارگر و فقیر سفید پوست قسمت کرده بودند. نخستین قربانی شناسایی شده این حادثه، «محمد الحاج علی» آواره سوری بود.
نحوه رسیدگی به این حادثه مرگبار نشان داد که جان مهاجران مسلمان، آفریقایی و عرب هیچ ارزشی برای انگلیس ندارد.
یک زن مسلمان در حالی که به برج اشاره می کرد، گفت: «ما امروز اینجا هستیم زیرا شما باید با چشمان گریان به این ساختمان نگاه کنید.» مردی از بلندگو گفت: «ما خواستار پاسخگویی دولت هستیم و این پاسخ هم اکنون باید ارائه شود. این اتفاق نباید در انگلیس می افتاد.»
واکنش «ترزا می» نخست وزیر انگلیس به این رویداد اعتراضات گسترده ای را در میان مسلمانان و غیرمسلمانان به راه انداخته است. هنگامی که شب گذشته از او در مورد نحوه پاسخگویی به این تراژدی و خشم مردم سوال شد، وی از پاسخ دادن طفره رفت.
حتی از درون حزب محافظه کار نیز واکنش ترزا می به این حادثه را مورد انتقاد قرار داده‌ اند.
«مایکل پورتیلو» از وزیران سابق دولت حزب محافظه ‌کار گفت: «ترزا می می ‌بایست در کنار قربانیان می ‌بود. او باید برای پذیرش احساسات مردم آماده باشد و تا این حد از مردم نترسد.»
«صادق خان» شهردار لندن نیز روز جمعه خطاب به ترزا می نوشت، مردم از واکنش کند نهادها ومقامات مسئول به شدت خشمگین هستند.
او در بخشی از نامه خود نوشت: «ساکنان منطقه احساس می‌ کنند که تحت تاثیر فقدان اطلاعات در مورد اعضای خانواده و دوستان ‌شان غم و غصه آنها افزایش یافته است.»
آمار رسمی تلفات تاکنون حداقل 30 نفر اعلام شده اما تاکنون تنها هویت شش نفر از کشته شدگان تایید شده است. انتظار می ‌رود آمار تلفات بسیار بیشتر از این باشد. سه روز پس از حادثه، جستجوی ماموران امداد و نجات برای پیدا کردن قربانیان در طبقات سوخته این برج ادامه دارد.
ما هنوز نمی دانیم علت این حادثه چیست اما می دانیم که شرایط مهاجران در این کشور بسیار مسموم است.

 

منبع خبر: شبستان

عکس: شبستان

“ «گرنفل»، نماد نژادپرستی علیه مسلمانان ”