اخراج سه زن مسلمان در کانادا از کار خود به دلیل داشتن حجاب

کد خبر : #3393
تاریخ انتشار : شنبه, 27 خرداد 1396 15:04
تعداد بازدید کننده : 342
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
اخراج سه زن مسلمان در کانادا از کار خود به دلیل...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
خبرگزاری شبستان: سه زن مسلمان که به دلیل داشتن حجاب از کار خود در شرکتی در جنوب کانادا اخراج شده بودند به کمیته حقوق بشر شکایت کردند.

سه نفر از کارکنان زن مسلمان شرکتی در جنوب کانادا، از این شرکت به خاطر نقض حقوق بشر و اخراجشان به خاطر داشتن حجاب، به دادگاه شکایت کردند. "امینه رشید" می گوید که او و دو همکار دیگرش از شرکت تولید انرژی "هاسکی" در شهر "لیودمنستر" واقع در جنوب کانادا، اخراج شده اند و از سوی کارکنان این شرکت مورد آزار قرار گرفته اند.
"امینه رشید" می افزاید: "دو نفر از کارکنان این شرکت گفته اند افرادی وجود دارند که به خاطر حضور من در اینجا و داشتن حجاب راحت نیستند و من باید حجاب را رها کنم." وی توضیح داد: "من به نوبه خود اتفاقی که برایم افتاده است را برای مدیریت شرکت توضیح داده ام، ولی آنها به شکایت من توجهی نکردند."
پس از گذشت چند روز دو کارمند زن دیگر به همین شکل مورد آزار قرار گرفتند و به مدیریت شرکت شکایت کردند، ولی هر سه زن در یک روز از کار اخراج شدند.
"امینه رشید" با ابراز تعجب می گوید: "معمولا در این گونه موارد، فرد خاطی اخراج می شود نه فرد قربانی." سه شنبه گذشته یعنی 23 خردادماه هر سه زن از این شرکت به کمیته حقوق بشر در استان "البرتا" شکایت کردند.

 

منبع خبر: شبستان

عکس: شبستان

“ اخراج سه زن مسلمان در کانادا از کار خود به دلیل داشتن حجاب ”