حمایت سازمان ملل از ادامه فعالیت آژانس آوارگان فلسطینی

کد خبر : #3381
تاریخ انتشار : سه شنبه, 23 خرداد 1396 17:13
تعداد بازدید کننده : 346
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
حمایت سازمان ملل از ادامه فعالیت آژانس آوارگان...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
پس از درخواست نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای برچیده شدن آژانس آوارگان فلسطینی که زیر نظر سازمان ملل فعالیت می‌کند، سازمان ملل رسما از ادامه فعالیت این آژانس حمایت کرده است.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، در شرایطی که آژانس آوارگان فلسطینی موسوم به آنروا به میلیون ها آواره و پناهجوی فلسطینی کمک رسانی می کند، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به تازگی خواستار برچیده شدن این آژانس شده است.

فرهان حق سخنگوی سازمان ملل روز دوشنبه 22 خرداد در سخنانی تاکید کرد: آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل نگران انتقادات اخیر و علنی است که درباره آنروا و فعالیت های آن مطرح شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: دبیر کل سازمان ملل علاقه دارد تا حمایت خود را از آنروا اعلام کند و پشتیبانی اش را از نقشی که این آژانس در عرضه خدمات لازم و ضروری و حمایت از حقوق میلیون ها آواره فلسطینی در سراسر حاورمیانه دارد، بیان نماید.

فرهان حق افزود: گوترش همچنین از همه اعضای سازمان ملل می خواهد تا به حمایت خود از این آژانس ادامه دهند تا آنروا بتواند با بی طرفی و کارایی کامل به نقش مهم و کلیدی خود عمل کند.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی یکشنبه خواستار برچیده شدن آژانس آوارگان فلسطینی سازمان ملل شده و آن را به اقدامات ضد اسرائیلی کرده است.

نتانیاهو در اظهاراتی در نشست هفتگی کابینه اسرائیل، گفت: آنروا به جای حل مشکل، در حال تداوم مشکل پناهندگان فلسطینی و تحریک اقدامات ضد اسرائیلی است. اکنون وقت آن رسیده است که آنروا برچیده شده و با کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل ادغام شود.

آنروا در سال 1949 میلادی توسط مجمع عمومی سازمان ملل تشکیل شد، پس از آنکه صدها هزار آواره فلسطینی از سرزمین های خود در جریان جنگ 1948 میلادی و تاسیس اسرائیل، رانده شدند.

کریس گینس سخنگوی ارشد آنروا نیز در واکنش به اظهارات نتانیاهو تاکید کرد: تنها مجمع عمومی سازمان ملل است که می تواند با اکثریت آرا، حکم آژانس را تغییر دهد. در دسامبر 2016 میلادی، مجمع عمومی با اکثریت آرا به تمدید 3 ساله فعالیت آنروا رای مثبت داده است.

 

منبع خبر: تسنیم

عکس: تسنیم

“ حمایت سازمان ملل از ادامه فعالیت آژانس آوارگان فلسطینی ”