هشدار مرکز حقوق بشر بحرین به آل خلیفه درخصوص وضعیت سلامت زندانیان

کد خبر : #336
تاریخ انتشار : دوشنبه, 23 اردیبهشت 1392 0:00
تعداد بازدید کننده : 971
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
هشدار مرکز حقوق بشر بحرین به آل خلیفه درخصوص...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
مرکز حقوق بشر بحرین از افزایش نگرانی خود در مورد وضع سلامت فعالان حقوق بشر و رهبران سیاسی بازداشت شده در زندان های آل خلیفه خبر داد که در حال حاضر از استفاده از خدمات پزشکی و دیدار با خویشان و وکلای خود محروم هستند.

به گزارش شفقنا به نقل از پایگاه مجله الجزیره العربیه، مرکز حقوق بشر در بیانیه ای از ممنوعیت استفاده 13 رهبر سیاسی و فعال حقوقی شیعی و زینب الخواجه از وسایل ضروری بهداشتی و خدمات پزشکی خبر داد که این مساله باعث سرایت بیماری ها در میان آن ها می شود.
پزشک مرکز حقوق بشر بحرین یادآور شد که محرومیت زندانیان از استفاده از لوازم بهداشتی باعث افزایش بیماری های پوستی مانند پیسی و بیماری هایی می شود که به سادگی به سایر زندانیان منتقل می شوند.
مرکز مذکور در ادامه تاکید کرد: « حسن مشیمع» دبیر کل جنبش « حق» به بیماری سرطان مبتلا است و نیاز فوری و ضروری به ادامه دادن آزمایش ها و مراقبت های پزشکی دارد، اما به دلیل اعتصاب در استفاده از لباس زندان، مسوولین از تعیین وقت برای وی جهت حضور نزد پزشکان متخصص خودداری می کنند که این مساله باعث ایجاد خطر بزرگی برای زندگی وی می شود.
یکی دیگر از رهبران جنبش حق، « عبدالجلیل السنقیس» که از معلولان رنج می برد، به طور مرتب با مشکلاتی در قلب و عروق خود مواجه است که به گفته وکیل وی « محمد التاجر» با وجود این که وضع سلامت وی روز به روز بدتر می شود اما برای درمان به خارج از زندان انتقال داده نشد .
همچنین « ابراهیم شریف» دبیر کل جنبش « وعد» به دلیل شکنجه هایی که در زندان تحمل کرده است از درد در استخوان های خود رنج می برد، که با وجود آن که خانواده وی خواهان مراجعه وی به پزشک متخصص شده اند اما به این خواسته توجهی نشده و به وی اجازه انجام آزمایشات داده نشد.
در ادامه بیانیه مرکز حقوق بشر بحرین خواهان حمایت از تمام زندانیان و بهبود وضع پزشکی و بهداشتی آنان شد. همچنین از مسوولین خواسته شد تا به بازداشت شدگان اجازه دهند که با خانواده های خود و مسوولین بین المللی طبق توافق نامه ها و قوانین بین الملل دیدار کنند.

هشدار مرکز حقوق بشر بحرین به آل خلیفه درخصوص وضعیت سلامت زندانیان - 11
“ هشدار مرکز حقوق بشر بحرین به آل خلیفه درخصوص وضعیت سلامت زندانیان ”