12 کشته و بیش از 40 مجروح؛ قربانیان حوادث تروریستی تهران

کد خبر : #3358
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 17 خرداد 1396 14:36
تعداد بازدید کننده : 614
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
12 کشته و بیش از 40 مجروح؛ قربانیان حوادث...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
به گزارش ایسنا، یک مقام آگاه از پایان عملیات تروریستی که صبح امروز چهارشنبه 17 خردادماه در مجلس شورای اسلامی رخ داد، خبر داد. نیروهای امنیتی موفق شدند ۴ فرد مهاجم مسلح را به هلاکت برسانند. در حال حاضر نیروهای امنیتی مجلس در حال پاکسازی و چک و خنثی ساختمان پارلمان هستند.

صبح امروز عناصری تروریست با ورود به مجلس شورای اسلامی و ضلع غربی حرم امام(ره) اقدام به تیراندازی و انجام عملیات انتحاری کردند. به نظر می‌رسد هدف اصلی عناصر تروریست از این اقدام که فاقد هرگونه ارزش عملیاتی و امنیتی می باشد، ایجاد فضای تبلیغاتی به منظور ناامن نشان دادن کشور است. ساعتی پس از اقدام به تیراندازی افراد مسلح در مجلس و حرم امام (ره)، مجلس شورای اسلامی روند معمول خود را در صحن علنی در پیش گرفت و نمایندگان به کار خود در بررسی طرح ها و لوایح ادامه دادند. همچنین با هوشیاری عوامل امنیتی محوطه حرم امام (ره) نیز به شرایط عادی بازگشت. به گزارش ایسنا، افرادی مسلح که به گفته یکی از نمایندگان ۴ نفر بودند حوالی ساعت ۱۰:۳۰ صبح امروز چهارشنبه با تیراندازی وارد مجلس شده و با هدف قرار دادن تعدادی از نیروهای حفاظت مجلس به تیراندازی خود ادامه می‌دادند.

                                                                                                    

 

وزارت کشور در خصوص وقایع تروریستی روز جاری تهران اطلاعیه‌ای صادر کرد. متن کامل این اطلاعیه به این شرح است.

در پی بروز ۲ واقعه تروریستی ظرف روز جاری در تهران و با عنایت به انتشار برخی اخبار ضد و نقیض در خصوص این حوادث، اطلاعات دقیق و نکات ذیل به استحضار ملت شریف ایران می رسد؛
۱- دو تیم تروریستی در روز جاری به صورت همزمان در حاشیه مرقد امام راحل (ره) و ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی، با تحرکات تروریستی کور تلاش کردند فضای آرام و امنیت موجود در کشور را تحت الشعاع قرار دهند.
۲- تیم تروریستی اول متشکل از دو نفر حوالی ساعت ۱۰:۳۰ امروز وارد محوطه حرم امام (ره)شد. نفر اول با انفجار انتحاری و نفر دوم پس از تیراندازی کور در درگیری با مأموران به هلاکت رسید.
۳- تیم تروریستی دوم متشکل از چهار نفر همزمان با عملیات تیم اول سعی کرد وارد ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی شود که پس از واکنش مأموران؛ یک نفر از آنان در انفجار انتحاری و سه نفر دیگر پس از تیراندازی های کور و تلاش برای حضور در طبقات فوقانی ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی، در درگیری با ماموران به هلاکت می رسند.
۴- در مجموع بر اساس گزارش های دریافتی در دو واقعه روز جاری، تعداد ۱۲ نفر از هموطنان شهید و ۴۲ نفر نیز مجروح می‌شوند.

۵- هم اکنون هر دو واقعه خاتمه یافته و اوضاع به صورت کامل در کنترل عوامل امنیتی و انتظامی قرار دارد. اخبار تکمیلی این وقایع متعاقباً به استحضار ملت شریف خواهد رسید.

۶ - به منظور بررسی ابعاد دقیق ۲ واقعه رخ داده، جلسه شورای امنیت کشور عصر امروز به ریاست وزیر کشور تشکیل می شود.

۷) - به منظور پیشگیری از انتشارِ اخبار خلافِ واقع؛ لازم است، همه رسانه ها با اتخاذ رویکرد مسؤولانه از انتشار هر گونه اخبار غیررسمی اجتناب کنند.

 

42 مجروح و 12 شهید در پی حادثه تروریستی امروز تهران

سازمان اورژانس کشور شمار شهدای حوادث تروریستی امروز را 12 تن اعلام کرد. کولیوند سرپرست اورژانس کشور در این باره گفت:‌ طبق آخرین آمار شمار مجروحان دو حادثه تروریستی تیراندازی در مجلس و حرم مطهر به 42 تن رسید. همچنین از دقایقی پیش ده‌ها آمبولانس مقابل ساختمان مجلس مستقر شدند تا مجروحین و همچنین اجساد شهدای این حادثه را به خارج از ساختمان مجلس منتقل کنند.

                                                                                                                                  

لازم به ذکر است  ایران یکی از بزرگترین قربانیان تروریسم با 17000 هزار قربانی ترور  است.

  

منبع و مشروح خبر: ایسنا

 

“ 12 کشته و بیش از 40 مجروح؛ قربانیان حوادث تروریستی تهران ”