طعم شیرین «پیروزی» با بوی تلخ «فاجعه»

کد خبر : #3333
تاریخ انتشار : سه شنبه, 9 خرداد 1396 11:07
تعداد بازدید کننده : 571
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
طعم شیرین «پیروزی» با بوی تلخ «فاجعه»
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
وزیر دفاع امریکا: کشته شدن غیرنظامیان از جمله زنان و کودکان بی دفاع عراق و سوریه در حملات هوایی ائتلاف امریکایی علیه داعش اجتناب‌ناپذیر است.

این روزها شهرها و روستاهای 6 استان عراق که از ژوئن 2014 به این سو به تصرف گروه تروریستی داعش درآمده بود، یکی پس از دیگری آزاد می‌شود و نسیم پیروزی در کوچه و خیابان‌های داغدار این شهرها و روستاها وزیدن گرفته است اما در کنار این پیروزی‌ها، تلخکامی‌هایی نظیر وضعیت انسانی حاکم بر مناطق جنگی، کشته شدن غیرنظامیان در حملات هوایی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش و ادامه اسارت 3 هزار زن ایزدی در چنگال داعش طعم شیرین این پیروزی را به بوی تلخ غم و فاجعه می‌آلاید. اما در حالی که مردم عراق غم از دست رفتن هموطنان بی‌دفاع خود را در سینه احساس می‌کنند، وزیر دفاع امریکا درباره کشته شدن غیرنظامیان در عراق بر اثر حملات هوایی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش گفت: کشته شدن غیرنظامیان در عراق و سوریه گریزناپذیر است.
جیمز ماتیس که با شبکه خبری سی بی‌اس سخن می‌گفت، با تأکید بر اینکه کشته شدن غیرنظامیان در وضعیت جنگی عراق و سوریه اجتناب‌ناپذیر است، ادعا کرد: امریکا هر آنچه در توان دارد با درنظر گرفتن مسائل ضروری نظامی به کار می‌گیرد تا از قربانیان غیرنظامی حملات بکاهد. این ادعا در حالی از سوی وزیر دفاع امریکا مطرح شده که از سال ۲۰۱۴ به این سو که واشنگتن رهبری ائتلاف بین‌المللی ضد داعش متشکل از بیش از ۶۰ کشور را برعهده گرفته، غیرنظامیان بی‌شماری در عراق و سوریه کشته شده‌اند. اغلب این افراد در حملات «اشتباهی» این نیروها جان خود را از دست داده‌اند. روزنامه امریکایی نیویورک تایمز در گزارشی افشاگرانه، شمار قربانیان غیرنظامی حملات هوایی امریکا علیه داعش در عراق و سوریه را از سال 2014 تاکنون دست کم ۳۱۰۰ نفر اعلام کرده است.

 

منبع خبر: روزنامه ایران

منبع عکس: cbsnews

“ طعم شیرین «پیروزی» با بوی تلخ «فاجعه» ”