گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر: افسران سیا و اعضای دولت بوش که در شکنجه‌ها...

کد خبر : #333
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 19 آذر 1393 0:00
تعداد بازدید کننده : 726
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر:...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر با اشاره به لزوم محاکمه مقامات سازمان سیا با توجه به جنایات انجام شده در این سازمان تاکید کرد که باید مقامات دولت سابق آمریکا که در این جنایت‌ها دست داشته‌اند، مجازات شوند...

گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر با اشاره به لزوم محاکمه مقامات سازمان سیا با توجه به جنایات انجام شده در این سازمان تاکید کرد که باید مقامات دولت سابق آمریکا که در این جنایت‌ها دست داشته‌اند، مجازات شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان دفاع از قربانیان خشونت به نقل از فارس، سایت سازمان ملل طی گزارشی اعلام کرد که کارشناسان این سازمان پس از انتشار گزارش سنا درباره شکنجه‌های سیا خواستار مجازات افسران این سازمان و مقامات وقت دولت آمریکا شد.
بن امرسون گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر و تروریسم در واکنش به گزارش منتشر شده توسط سنا درباره جنایات سازمان سیا در زمان ریاست جمهوری جورج بوش تاکید کرد که این گزارش برای رسیدن به این مرحله 4 سال را طی کرده است. امرسون با اشاره به فشارها برای عدم انتشار این گزارش توسط برخی مقامات واشنگتن، از مقامات آمریکایی خواست بدون تاخیر بیشتر گزارش را منتشر کنند. وی تصریح کرد که اکنون زمان اقدام فرا رسیده و این مسئولیت وجود دارد که این گزارش در اختیار دستگاه قضایی قرار گیرد تا افراد جنایتکاری که این اقدامات را مرتکب شده‌اند مجازات شوند. گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر در ادامه تاکید کرده که علاوه بر مجازات افسران سازمان سیا و مدیران مربوط به این سازمان که در سازماندهی این جنایات دست داشته‌اند، باید آن دسته از اعضای دولت جورج بوش هم که در این جنایات دست داشته‌اند با مجازات مواجه شوند. مجلس سنای آمریکا روز سه‌شنبه گزارشی 499 صفحه‌ای در رابطه با روش‌های شکنجه سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا (سیا) منتشر کرده و سیا را به فریب کنگره متهم کرد.

“ گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر: افسران سیا و اعضای دولت بوش که در شکنجه‌ها دست داشته‌اند باید مجازات شوند ”