تحقیقات درباره اقدام افسران ارتش میانمار

کد خبر : #3311
تاریخ انتشار : یکشنبه, 7 خرداد 1396 16:22
تعداد بازدید کننده : 537
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
تحقیقات درباره اقدام افسران ارتش میانمار
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
گروه‌های مدافع حقوق بشر در پی انتشار فیلمی که در آن نظامیان میانماری اقدام به ضرب و شتم مظنونان عضویت در گروه‌های شورشی قومی می‌کنند، از مقامات این کشور خواستند تا این افسران را شناسایی و در این باره تحقیق کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این فیلم در حالی منتشر شده است که مذاکره کنندگان دولت غیرنظامی میانمار و ارتش این کشور در حال انجام مذاکرات صلح با بیش از 10 گروه شورشی قومی در پایتخت این کشور هستند؛ مذاکراتی که هدف آن پایان دادن به یکی از طولانی‌ترین جنگ‌های داخلی جهان است.

این فیلم اولین بار روز شنبه در فیس‌بوک منتشر شد و پس از آن کل فضای مجازی را دربرگرفت.

در این فیلم نشان داده می‌شود که چندین مرد با لباس‌های ارتش میانمار سه تن را در خارج از یک روستا و در مقابل خانه‌های روستایی در حالی مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند که دستان آنها بسته است.

در این فیلم 17 دقیقه‌ای یکی از مردان ارتشی از بازداشت شدگان دست بسته می‌پرسد که آیا به ارتش آزادی بخش ملی تانگ تعلق دارد یا نه؛‌ ارتش آزادی بخش ملی تانگ یکی از گروه‌های شورشی قومی میانمار است که در حال حاضر با ارتش این کشور مبارزه می‌کند.

با انتشار این فیلم گروه‌های مدافع حقوق بشر از دولت میانمار خواستند تا نیروهای ارتش مذکور در این رخداد را شناسایی کنند.

در بیانیه این گروه‌ها آمده است: مقامات میانمار سریعا باید درباره این فیلم تحقیق کرده و با فوریت باید وضعیت سلامتی و محل نگهداری این بازداشت شدگان را مشخص کنند.

 

منبع خبر: ایسنا

منبع عکس: Timenews

“ تحقیقات درباره اقدام افسران ارتش میانمار ”