تعطیلی زندان گوانتانامو یک سال دیگر به تعویق افتاد

کد خبر : #331
تاریخ انتشار : سه شنبه, 25 آذر 1393 0:00
تعداد بازدید کننده : 646
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
تعطیلی زندان گوانتانامو یک سال دیگر به تعویق افتاد
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
جمهوریخواهان آمریکا با محدود کردن اختیارات ریاست‌جمهوری این کشور با تعطیلی زندان گوانتانامو به مدت یک سال دیگر مخالفت کردند.زن

جمهوریخواهان آمریکا با محدود کردن اختیارات ریاست‌جمهوری این کشور با تعطیلی زندان گوانتانامو به مدت یک سال دیگر مخالفت کردند.زن
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان دفاع از قربانیان خشونت به نقل از واشنگتن تایمز، لایحه بودجه دفاعی سالیانه که کنگره هفته گذشته آن را تصویب کرد ممنوعیت زندانیان به آمریکا به هر دلیلی را تمدید کرده و تلاش‌های دموکراتها برای صدور مجوز ورود زندانیان به آمریکا برای مراقبت‌های پزشکی فوری رد شد. لایحه نهایی همچنین محدودیتهای حاکم بر اختیارات ریاست‌جمهوری برای اعزام زندانیان به کشورهای دیگر را تمدید کرد.
جیمز اینهوف، سناتور جمهوریخواه اوکلاهوما دراین باره گفت: من به گوانتانامو به عنوان منبعی نگاه می‌کنم که امکان جایگزینی آن وجود ندارد. ما این زندان را براای یک سال دیگر باز نگه خواهیم داشت.
پس از تصویب این لایحه از سوی سنا با 89 رای موافق در برابر 11 رای مخالف اکنون اوباما باید درمورد تایید آن تصمیم‌گیری‌ کند، هرچند با توجه به لایحه‌های پیشین بعید به نظر می‌رسد با مخالفت اوباما مواجه شود.
با اینحال اوباما همچنان به دنبال راه‌هایی برای انتقال زندانیان است. به گزارش نیویورک تایمز 6 زندانی در ماه جاری میلادی به اروگوئه انتقال یافته‌اند. تنها 136 زندانی در گوانتانامو باقی مانده‌اند که کمترین تعداد از زمان بازگشایی این زندان در سال 2002 در کوبا به شمار می‌رود.
اوباما در اولین روزهای ریاست‌جمهوری خود با امضای یک فرمان اجرایی ضرب‌الاجلی را برای تعطیلی این زندان طی یک سال تعیین کرد. ماه بعد پنجمین سالی خواهد بود که وی موفق به دستیابی به اهداف خود نبوده و این احتمال وجود دارد که تا سال 2017 هرگز موفق به عملی کردن تعهدات خود نباشد.

“ تعطیلی زندان گوانتانامو یک سال دیگر به تعویق افتاد ”