شرایط زندانیان فلسطینی بسیار نگران کننده است

کد خبر : #3301
تاریخ انتشار : شنبه, 6 خرداد 1396 9:39
تعداد بازدید کننده : 571
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
شرایط زندانیان فلسطینی بسیار نگران کننده است
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
روسیه ضمن خطرناک خواندن وضع سلامتی اسرای فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی که اعتصاب غذا کرده اند، تاکید کرد: شدیدا نگران وخیم شدن این مساله هستیم که ابعاد انسانی و سیاسی دارد. ادامه اعتصاب غذا ممکن است آسیب های جبران ناپذیری به سلامتی زندانیان وارد کند.

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز جمعه 5 خردادماه در بیانیه ای نوشت: روابط فلسطین و اسرائیل به تازگی بر اثر وضعیت پیرامون زندانیان فلسطینی در زندان ها متشنج تر شده است و آنان از 17 آوریل (28 فروردین) اعتصاب غذای نامحدود اعلام کرده اند.
پایگاه خبری وزارت خارجه روسیه به نقل از بیانیه زاخارووا نوشت: در این اعتصاب غذا بیش از 1200 زندانی شرکت دارند و در مجموع نیز حدود 6500 فلسطینی در زندان های اسرائیل بسر می برند.
وی افزود: در روزهای اخیر حال بیش از 40 نفر از زندانیان بد شده است و به بیمارستان منتقل شده اند. خواسته اصلی آنان نیز بهبودی شرایط حبس ازجمله دادن اجازه دیدار منظم با بستگان، توقف بدرفتاری و پایان حبس در سلول های انفرادی است.
سخنگوی وزارت خارجه روسیه در پایان بیانیه خود با اعلام اینکه ادامه وضعیت کنونی، می تواند بر روند اعتمادسازی میان فلسطین و رژیم صهیونیستی که برای احیای روند سازش ضروری است، تاثیر منفی بگذارد، تاکید کرد که حل مساله زندانیان فلسطینی منجر به کاهش تنش ها در روابط متشنج شده فلسطین و این رژیم می شود.
برپایه گزارش ها، بیش از300 اسیر فلسطینی در دو روز گذشته به دلیل وخیم شدن شرایط جسمی به بیمارستان منتقل شدند.
«امانی سراحنه» سخنگوی باشگاه اسیران فلسطینی روز جمعه گفت: این افراد جزو اسرایی هستند که از 40 روز پیش در زندان های رژیم صهیونیستی اعتصاب غذا کرده‌اند..
وی افزود: بر اساس گزارش های دریافتی حال برخی از این اسرا وخیم است.
کمیته بین المللی صلیب سرخ جهانی نیز دیروز اعلام کرد: صدها اسیر فلسطینی از 39 روز پیش در زندان های رژیم صهیونیستی اعتصاب غذا کرده‌اند و شرایط جسمی و روحی آنان وخیم است.

 

منبع: ایرنا

منبع عکس: ایرنا

“ شرایط زندانیان فلسطینی بسیار نگران کننده است ”