تداوم درگیری‌های خونین در جمهوری‌ آفریقای مرکزی

کد خبر : #3289
تاریخ انتشار : سه شنبه, 26 اردیبهشت 1396 11:35
تعداد بازدید کننده : 599
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
تداوم درگیری‌های خونین در جمهوری‌ آفریقای مرکزی
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
مقام‌های سازمان ملل و نیروهای امدادی در جمهوری‌ آفریقای مرکزی با بیان اینکه حملات شبه‌نظامیان مسیحی تاکنون جان ۳۰ غیر نظامی را گرفته، تاکید کردند صدها غیرنظامی در داخل مسجدی در شهر مرزی "بنگاسو" پناه گرفتند.

حملات روزهای اخیر صدها شبه‌نظامی با تسلیحات سنگین در شهر بنگاسو در مرز کنگو که غیر نظامیان مسلمان را هدف گرفت، نشانه‌ای از وخامت اوضاع درگیری‌هاست. مقر سازمان ملل هم در آن شهر هدف حمله قرار گرفت و موجب شد تا نیروهای بیشتری در آنجا مستقر شوند. به گفته سخنگوی عملیات سازمان ملل، عملیات تامین امنیت تا حدی برقرار شده است.

این سخنگو تاکید کرد، شرایط به شدت وخیم است و تلاش‌های زیادی برای پس گرفتن فوری کنترل شهر انجام می‌شود.

او همچنین درباره میزان تلفات اعلام کرد، شمار کشته‌شدگان خیلی سریع به ۳۰ تن می‌رسد. بسیاری از شبه‌نظامیان، کودک‌سرباز هستند که به نظر می‌رسد تحت تاثیر مواد مخدر باشند.

رئیس صلیب سرخ محلی هم اعلام کرد، درگیری‌های مسلحانه همچنان ادامه دارد و تلاش‌های برای دسترسی این سازمان به زخمی‌ها و جمع‌آوری کشته‌شدگان با مانع روبرو می‌شود.

در ماه‌های اخیر، درگیری‌های شبه‌نظامیان مسیحی و مسلمان که ناشی از رقابت‌های قومی و مذهبی است، به خشونت کشیده شده است. این در حالی است که آنها وعده داده بودند به برنامه خلع سلاح دولت ملحق شوند.

 

منبع خبر: ایسنا

“ تداوم درگیری‌های خونین در جمهوری‌ آفریقای مرکزی ”