برگزاری کارگاه آموزشی «روانکاوی فروید از نظریه تا عمل در جلسه درمان»

کد خبر : #3283
تاریخ انتشار : دوشنبه, 25 اردیبهشت 1396 10:26
تعداد بازدید کننده : 1621
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
برگزاری کارگاه آموزشی «روانکاوی فروید از نظریه...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
کارگاه آموزشی یک روزه «روانکاوی فروید از نظریه تا عمل در جلسه درمان» در تاریخ 19 اردیبهشت ماه 1395 در سالن اجتماعات سازمان دفاع از قربانیان خشونت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان این کارگاه یک روزه با عنوان « رویکرد روان تحلیلگرایانه بهبود از طریق گفتگو در آسیب شناسی های مختلف» با حضور جان لاک، روانکاو و استاد دانشگاه نیس فرانسه و 30 نفر روانشناس، روانکاو و روانپزشک از ساعت 10 صبح الی 18 عصر برگزار شد.
در این کارگاه 1. تبیین پیامدهای کشف فروید در خصوص تفهیم غیرمحافظه کار در ایجاد ناهوشیار و تمایلات جنسی انسان، 2. مطالعه از طریق پیشینه تاریخی روانکاری و مفاهیم عمده که همواره بر مبنای بالینی اشاره دارد، 3.درک کامل روانشناسی و روانکاری برای ارزیابی بهتر کارکرد روان انسان، تمایلاتش، هویتش و جایگاهش در گروه های اجتماعی و 4. ارایه ابزارهای کارآمد به روان شناسان بالینی در کار روزانه شان به حاضرین به صورت جامع و مفصل آموزش داده شد.
همچنین حاظرین در کارگاه با مباحثی چون روش درمان اختلالات نورتیک، ارایه و تفسیر روانکاوی، اوایل کودکی تا نوجوانی، تحولات ناگهانی و عمده بلوغ و اعتیادهای گوناگون نوجوانان، روش یا فرایند بررسی فرآیندهای روانی، فراروانشناسی، قوانین اساسی جلسه تحلیلی، شروطی برای شروع جلسه درمان، محیط درمان یا جلسات فرویدی، تفاوت میان روانپزشکی، روانشناسی و روانکاوی، وضعیت بنیادی انسان شناسی مطابق با نظریات پروفسور ژان لاپلانچ، تروما، تحولات ناگهانی و عمده بلوغ و اعتیادهای مختلف نوجوانان، آرایش جسمانی و ... آشنا شدند.
کارگاه فوق با پرسش و پاسخ و ارایه گواهینامه معتبر به شرکت کنندگان پایان یافت.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“ برگزاری کارگاه آموزشی «روانکاوی فروید از نظریه تا عمل در جلسه درمان» ”