نیم میلیون کودک توسط داعش به افراط‌گرایی کشیده می‌شوند

کد خبر : #3280
تاریخ انتشار : یکشنبه, 24 اردیبهشت 1396 9:41
تعداد بازدید کننده : 683
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
نیم میلیون کودک توسط داعش به افراط‌گرایی کشیده...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
کارشناسان امور تروریستی می‌گویند که گروه داعش در حال رادیکالی کردن دست کم نیم میلیون کودک است.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه اکسپرس، کارشناسان امور تروریستی، روانشناسان و تحلیلگران این مساله را ارزیابی کرده‌اند که چگونه می‌توان با تهدید ناشی از افراطی شدن صدها هزار کودکی که برای داعش کار می‌کنند، مقابله کرد. این تحقیق مشخص کرده که تهدید از جانب کودکان برای کشورهایی چون فرانسه، انگلیس و آمریکا است و این کشورها با اقدامات تروریستی گسترده روبرو بوده‌اند.

"آنه اسپکهارد"، استادیار بخش روانشناسی دانشگاه گلاسگو که برای کمک در مقابله با بحران به عراق سفر کرده و با کودکانی که در مناطق تحت کنترل داعش زندگی می‌کنند، رو در رو صحبت کرده، گفت: بین 250 تا 500 هزار کودک هستند. داعش کتاب‌های رسمی را در مدارس ممنوع کرده و بجایشان از کتاب‌ها و جزواتی که به اشاعه تنفر و خشونت می پردازد، استفاده می کند. این نگرانی وجود دارد که در پی از بین رفتن داعش این گروه و خط مشی ذهنی آن همچنان ادامه پیدا کند.

وی ادامه داد: به برخی از کودکان آموزش داده می شود تا سر ببرند. ما به بررسی این مساله پرداختیم که چگونه پسربچه ها به خدمت داعش در می آیند. به پسربچه ها آموزش داده می شود تا از کمربندهای انفجاری استفاده کنند. آنها را شستشوی مغزی می دهند.

افراط گراها به کلاس‌های درس نفوذ کرده‌اند، کتابخانه‌ها را از بین برده‌اند و آموزگاران را مجبور کرده‌اند تا برنامه هایی را در کلاس ها ترویج دهند که اشاعه دهنده نفرت است. شهادت نیروهای جوان که برای داعش فعالیت می‌کردند نشان داد که آنها برای نیروهای داعشی بزرگسالی کار می‌کردند که پسران پنج ساله را برای مرگ و عملیات انتحاری آموزش می‌دادند.

 

منبع: ایسنا

عکس: alamto.com

“ نیم میلیون کودک توسط داعش به افراط‌گرایی کشیده می‌شوند ”