حمله اخیر جنگنده‌های آمریکا به مسجد موصل عمدی بود

کد خبر : #3258
تاریخ انتشار : شنبه, 2 اردیبهشت 1396 14:36
تعداد بازدید کننده : 435
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
حمله اخیر جنگنده‌های آمریکا به مسجد موصل عمدی بود
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
سی.ان.ان در گزارشی نوشت که اخبار و گزارش‌های جدید نشان می‌دهند که نیروهای آمریکایی اقدامات احتیاطی لازم در راستای جلوگیری از فرود دو بمب به مسجدی در شمال سوریه که صدها نفر در آن حضور داشته‌اند را به عمل نیاورده است.

شبکه سی.ان.ان در گزارشی نوشت که اخبار و گزارش‌های جدید نشان می‌دهند که نیروهای آمریکایی اقدامات احتیاطی لازم در راستای جلوگیری از فرود دو بمب به مسجدی در شمال سوریه که صدها نفر در آن حضور داشته‌اند را به عمل نیاورده است.

منابع خبری اعلام کردند که حمله هوایی آمریکا در روز 16 ماه مارس به یک مسجد در غرب موصل اصابت کرده و موجب کشته شدن 40 نفر و زخمی شدن ده‌ها نفر دیگر شد و این در حالی است که ارتش آمریکا اعلام کرد نشست سران القاعده را هدف قرار داده است.

دیده‌بان حقوق بشر گزارش داد که مصاحبه با مردم محلی و نیز تمامی تصاویر گرفته شده از موقعیت مسجد نشان دهنده این است که مسجد مورد هدف قرار گرفته کاملا شناخته شده و در موقعیتی مشخص قرار داشته است.

دیده‌بان حقوق بشر گزارش داد: تمامی اطلاعات جمع‌آوری شده نشان دهنده این مطلب است که در زمان حمله هوایی آمریکا، این مسجد مکانی شناخته شده برای تجمع ساکنان منطقه بوده است.

در ادامه گزارش حقوق بشر آمده است: هیچ گونه ادعایی در راستای اثبات این موضوع که اعضای القاعده در زمان حمله هوایی نشستی را در منطقه داشته‌اند یافت نشده است.

بیانیه دیده‌بان حقوق بشر افزود: به نظر می‌رسد چندین اشتباه بنیادی در حمله هوایی آمریکا به مسجد موصل رخ داده که غیرنظامیان بهای این اشتباهات را پرداختند و آمریکایی‌ها باید مشخص کنند که چه اشتباهاتی رخ داده و همچنین باید اطمینان بدهند که این امر تکرار نمی‌شود.

این در حالی است که یکی از مقامات آمریکایی در مصاحبه با سی.ان.ان ادعا کرده که جنگنده آمریکایی ساختمانی را در نزدیکی این مسجد هدف قرار داده و به مسجد آسیبی نرسیده است.

سی.ان.ان افزود: حملات هوایی آمریکا پیش از این نیز به مرگ غیرنظامیان منجر شده و در سال 2015 نیز جنگنده‌های آمریکا بیمارستانی را در مرز افغانستان هدف قرار داده و موجب مرگ 42 غیرنظامی شدند.

 

منیع:میزان

منبع عکس: huffingtonpost.com

“ حمله اخیر جنگنده‌های آمریکا به مسجد موصل عمدی بود ”