نگرانی از نقض حقوق اساسی کودکان در کانادا

کد خبر : #3256
تاریخ انتشار : شنبه, 2 اردیبهشت 1396 11:53
تعداد بازدید کننده : 516
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
نگرانی از نقض حقوق اساسی کودکان در کانادا
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
کمیسیون حقوق بشر کانادا با انتقاد از وضعیت کودکان در این کشور به ویژه کودکان بومی و معلول، خواستار رسیدگی و توجه بیشتر دولت کانادا به حقوق بنیادین کودکان گردید.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از مرکز پایش ستاد حقوق بشر کمیسیون حقوق بشر کانادا با انتشار گزارشی ضمن انتقاد از وضعیت کودکان در این کشور به ویژه کودکان بومی و معلول، خواستار رسیدگی و توجه بیشتر دولت کانادا به حقوق بنیادین کودکان گردید.

در گزارش این کمیسیون که با هدف برجسته نمودن مشکلات کودکان از جمله حفظ کرامت، امنیت، حق آموزش و خانواده منتشر نموده، از وضعیت نامناسب کودکان بومی در دسترسی به آموزش و محرومیت از سرویس های اولیه خدمات رفاهی- اجتماعی ابراز نگرانی شده است.

در بخشی دیگر از این گزارش با اشاره به نقض حقوق کودکان دوجنسیتی، آمده است که این کودکان همواره مورد زورگویی و آزار و اذیت در جامعه واقع می شوند.

این گزارش همچنین با اشاره به زندانی بودن صدها کودک پناهجو در کمپ های مرزی و بدون امکانات مناسب، افزوده است: بر اساس تحقیقات دانشگاه تورنتو، از سال 2010 تا 2014، به طور متوسط هر سال 242 کودک به خاطر جرائم مربوط به مهاجرت، به بازداشت فرستاده می شدند.

این گزارش مذکور با اشاره به اینکه در سال 2016، تعداد 1488 مورد شکایت درخصوص تبعیض به ویژه علیه افراد معلول به کمیسیون حقوق بشر کانادا ارسال شده، از دولت این کشور خواست تا به تعهدات حقوق بشری خود در قبال کودکان پایبند باشد.

 

منبع: خبرگزاری فارس

منبع عکس: canada-photos.com

“ نگرانی از نقض حقوق اساسی کودکان در کانادا ”