تأسف سازمان های بشردوستانه از «سکوت» جهانی در بحران یمن

کد خبر : #3251
تاریخ انتشار : شنبه, 26 فروردین 1396 9:56
تعداد بازدید کننده : 390
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
تأسف سازمان های بشردوستانه از «سکوت» جهانی در...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
نمایندگان سازمان های بشر دوستانه بین المللی از جمله پزشکان بدون مرز، پزشکان جهانی و اتحاد بین المللی برای دفاع از حقوق بشر و آزادی ها از «سکوت» جامعه بین المللی درباره بحران یمن ابراز تاسف کردند.

لوران سوری، رئیس بخش فوریت های سازمان پزشکان بدون مرز در کنفرانسی در پاریس درباره کمک های بشر دوستانه در یمن که به سومین سال جنگ خود وارد شده است، با استفاده از تعبیر «سکوت دیپلماتیک»، سکوت جامعه جهانی را درباره بحران یمن محکوم کرد.
لوران سوری اعلام کرد: از آغاز این بحران ما با افراد زیادی دیدار کرده ایم و مردم بسیار اذیت می شوند اما روشن است که دیپلماسی و هیچ دولتی امروز نمی خواهد آنچه را در یمن در جریان است، محکوم کند.
وی سپس با انتقاد از رفتار برخی کشورهای «تحت فشار» که با عربستان سعودی در تهاجم نظامی به یمن مشارکت دارند، به ویژه از فروش سلاح به طرفهای جنگ یمن ابراز تاسف کرد.
از مارس 2015 عربستان سعودی در راس یک ائتلاف (متجاوز) نظامی برای پشتیبانی از نیروهای وابسته به عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن در برابر انصارالله که کنترل صنعا، پایتخت یمن و بخش های وسیعی از این کشور را در دست دارد، در یمن مداخله نظامی کرده است.
ژولین دوسار، مسئول دفتر فوریت های سازمان پزشکان بدون مرز نیز اعلام کرد «انفعال» جامعه جهانی با «افزایش بحران ها در جهان قابل توضیح است. چرا که افزایش بحران ها باعث شده است (مردم) یمن به طور جمعی غرق شود زیرا سوریه و عراق عمدتا توجه رسانه ها را به خود جلب کرده است».

 

منبع: صدا و سیما

منبع عکس: iwpeace.com

“ تأسف سازمان های بشردوستانه از «سکوت» جهانی در بحران یمن ”