بوکو‌حرام استفاده از کودکان برای حملات انتحاری را افزایش داده است

کد خبر : #3244
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 23 فروردین 1396 15:11
تعداد بازدید کننده : 403
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
بوکو‌حرام استفاده از کودکان برای حملات انتحاری...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) اعلام کرد که استفاده گروه تروریستی بوکو‌حرام از کودکان انتحاری در سال ۲۰۱۷ افزایش یافته است.

یونیسف در گزارش خود با اشاره به افزایش استفاده گروه تروریستی بوکو‌حرام از کودکان انتحاری در عملیات‌های تروریستی خود، اعلام کرد که طی سه ماهه نخست سال جاری این گروه در کشورهای حاشیه دریاچه چاد اعم از نیجریه، نیجر، کامرون و چاد 27 کودک را در حملات انتحاری استفاده کرده است. خبرگزاری رویترز گزارش داد که در مدت مشابه سال قبل 9 کودک و در طول سال 2016 مجموعا 30 کودک که عمدتا دختر بودند در عملیات‌های انتحاری بوکو‌حرام استفاده شدند.

گروه تروریستی بوکو‌حرام از 8 سال قبل تا کنون بیش از 20 هزار نفر را به قتل رسانده و این گروه به دنبال ربایش 200 دختر در یکی از شهرک‌های شمال شرقی نیجریه در سال 2014، در سراسر جهان به یک گروه معروف تبدیل شد. «ماری بییر بویریه» مدیر منطقه‌ای یونیسف در غرب و مرکز آفریقا در این باره گفت که این کودکان قربانی هستند نه جنایتکار و بوکو‌حرام آنها را برای ارتکاب عملیات‌های وحشتناک مجبور می‌کند. در گزارش یونیسف آمده است این گروه تروریستی یک دختر 16 ساله از چاد را مجبور کردند که در یک عملیات انتحاری ناکام در بازاری پرجمعیت شرکت کند که وی در این عملیات هر دو پای خود را از دست داد.

سخنگوی یونیسف نیز با اشاره به بازداشت تعدادی از این کودکان، افزود که ارتش نیجریه روز دوشنبه 593 نفر از جمله چندین کودک را پس از تبرئه آنها از ارتباط با بوکوحرام، آزاد کرد اما همچنان 370 کودک در بازداشت هستند. یونیسف در گزارش خود با اشاره به طرد این کودکان از سوی خانواده‌های خود پس از نجات یافتن از دست بوکو‌حرام، آورده است که طرد این کودکان در جامعه باعث احساس انزوا و یأس در آنها می‌شود و همین مسئله آنها را بیشتر به سمت انجام مأموریت‌های خطرناک و خونین سوق خواهد داد.

بر اساس این گزارش، از مجموع 2.3 میلیون نفری که در جریان این درگیری‌ها آواره شده‌اند، 1.3 میلیون نفر آنها را کودکان تشکیل می‌دهند.

 

منبع: خبرگزاری فارس

منبع عکس: farsnews

“ بوکو‌حرام استفاده از کودکان برای حملات انتحاری را افزایش داده است ”