تاسیس ۴۵ خانه جوان در سراسر کشور از ابتدای سال ۹۵

کد خبر : #3240
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 23 فروردین 1396 13:19
تعداد بازدید کننده : 598
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
تاسیس ۴۵ خانه جوان در سراسر کشور از ابتدای سال ۹۵
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
خانه‌های جوان ابتکار جدید دولت بود که از ابتدای سال ۹۵ تا کنون ۴۵ خانه جوان تاسیس شده که شامل ۳۱ مرکز استان و ۱۴ شهرستان می‌شود.

محمدرضا رستمی با بیان اینکه در دولت یازدهم تعداد سازمانهای مردم نهاد از ۵۰ مورد به ۲ هزار سمن رسید، افزود: ارتقای مراکز مشاوره ازدواج از ۲۰ مرکز به ۲۰۰ مرکز، افزایش مبلغ پرداختی وام ازدواج به حدود ۴ برابر از سال ۹۲ تا ۹۵ و انجام ۱۷۷۴ طرح حمایت شده توسط دولت در موضوع سازمان های مردم نهاد از دیگر اقدامات وزارت ورزش و جوانان در حوزه جوانان است.

وی افزایش بهره مندی جوانان از برنامه های فراغتی دولت از دیگر برنامه های اجرا شده دانست و گفت: شاخص بین المللی توسعه امور جوانان در ایران ۰.۶۲ است در حالی که میانگین آن در دنیا ۰.۶۱ است. معاون ساماندهی امور جوانان افزود: خانه های جوان ابتکار جدید دولت بود که از ابتدای سال ۹۵ تا کنون ۴۵ خانه جوان تاسیس شده که شامل ۳۱ مرکز استان و ۱۴ شهرستان می شود.

وی با اشاره به رشد اعتبارات حوزه جوانان گفت: منابع مالی بسیار ضعیف حوزه جوانان با حمایت های جدی دولت تدبیر و امید امسال به ۴۰۰ میلیارد تومان رسیده که اتفاق بسیار مبارکی است. رستمی همچنین گفت: ما باید به زودی به تعداد ۵۰۰۰ سازمان مردم نهاد برسیم که همگی حتما ثبت حقوقی شوند و شناسه ملی داشته باشند تا امکان حمایت از طرح های آنها ارتقاء داده شود.

وی در پایان اضافه کرد: در بحث ساختار و نیروی انسانی و مدیریت فراگیر حوزه جوانان باید حرکت رو به جلو داشته باشیم.

 

منبع: خبرگزاری مهر

منبع عکس:fnojavan.com

“ تاسیس ۴۵ خانه جوان در سراسر کشور از ابتدای سال ۹۵ ”