نامه «عبدالهادی الخواجه» به فعالان حقوق بشر از داخل زندان

کد خبر : #324
تاریخ انتشار : شنبه, 6 دی 1393 0:00
تعداد بازدید کننده : 343
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
نامه «عبدالهادی الخواجه» به فعالان حقوق بشر از...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
فعال حقوق بشری دربند رژیم «منامه» در پیامی به فعالان بحرینی آنها را به «دریانورد» تشبیه کرد و افزود: دریانورد با تجربه به هنگامی که بادها برخلاف جهت دلخواهش می‌وزند تسلیم نمی‌شود.....

فعال حقوق بشری دربند رژیم «منامه» در پیامی به فعالان بحرینی آنها را به «دریانورد» تشبیه کرد و افزود: دریانورد با تجربه به هنگامی که بادها برخلاف جهت دلخواهش می‌وزند تسلیم نمی‌شود.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «عبدالهادی الخواجه» فعال حقوق بشری دربند سلول‌های رژیم «آل خلیفه» از داخل زندان نامه‌ای به فعالان حقوق بشر به صورت کلی و به بحرینی‌ها به طور ویژه نوشت و آنها را «دریا نورد» توصیف کرد.
گزارش وبگاه خبری «صوت المنامه» حاکی است که الخواجه خطاب به فعالان و مدافعان از حقوق بشر نوشت: به عنوان مدافع از حقوق انسان، شما همانند دریانورد هستید، دریانورد با امواج مبارزه و مراقب وزش بادهاست. چنانچه امواج را رژیم‌ها بدانیم، در آن صورت بادها همان دولت‌های غربی هستند. این دولت‌ها بر اساس عادت خود گاهی در جهت دلخواه دریا نورد می‌وزند و گاهی ساکن و بعضی اوقات دیگر بر خلاف جهت دلخواهش می‌وزند.. دریانورد با تجربه به هنگامی که بادها برخلاف جهت دلخواهش می‌وزند تسلیم نمی‌شود و نکته مهم این است که جهت قطب نما و مقصد خود را بداند.
در ادامه نامه عبدالهادی الخواجه آمده است: شاید گاهی اوقات احساس کنید که حرکتی ندارید یا حتی در حال عقب نشینی باشید ولی به عنوان فعال حقوق بشر باید به یاد بیاورید که تاثیرگذاری شما در طولانی مدت رخ می‌دهد.
در بند پایانی نامه الخواجه آمده است: برخی‌ها وقتی بادها را بر خلاف جهت وزش دلخواهشان ببینند، ناامید شده و فعالیت خود را متوقف می‌سازند ولی مدافع حقیقی فعالیت، مستند سازی و دفاع از مظلومان را ادامه می‌دهد.. زیرا می‌داند همانند دریانورد، تلاش و فعالیت مستمرش قایق را سالم نگه می‌دارد و از غرق شدن آن جلوگیری می‌کند.
عبدالهادی الخواجه، ( 54 ساله) به اتهام توطئه و تحریک مردم برای تظاهرات علیه رژیم آل‌خلیفه در ماه مارس 2011، به حبس ابد محکوم شد. با وجود درخواست‌های داخلی و بین‌المللی برای آزادی الخواجه، منامه تاکنون با لغو اتهامات علیه وی مخالفت کرده است.

“ نامه «عبدالهادی الخواجه» به فعالان حقوق بشر از داخل زندان ”