تلفات ناشی از قحطی در یمن در حال افزایش است

کد خبر : #3238
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 23 فروردین 1396 12:32
تعداد بازدید کننده : 449
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
تلفات ناشی از قحطی در یمن در حال افزایش است
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریان ادواردز سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل: تلفات قحطی در بین ساکنان شاخ آفریقا، یمن و نیجریه رو به افزایش است.

آدریان ادواردز سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل گفت: ما سطح هشدار را امروز درباره افزایش تلفات قحطی در بین ساکنان شاخ آفریقا، یمن و نیجریه افزایش دادیم. این هشدار به خاطر خشکسالی است. همانطور که می دانید این موضوع بسیاری از کشورهای همسایه را هم تحت تاثیر خود قرار داده است. کسری بودجه هم اوضاع را بدتر کرده است. در حدود بیست میلیون نفر در این کشور ها و مناطق به خاطر خشکسالی تحت تاثیر قرار گرفته اند که چهار میلیون و دویست هزار نفر آنها آواره هستند.

برداشت محصولات کشاورزی میسر نشده است و درگیریها در سودان جنوبی همراه با خشکسالی به قحطی و موج مهاجرت آوارگان منجر شده است. نبود امنیت در سومالی به افزایش آوارگی داخلی و افزایش میزان سوء تغذیه و به طور ویژه در بین کودکان و مادران شیرده شده است.

این مقام سازمان ملل گفت: کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل این موضوع را یادآوری می کند که در نتیجه خشکسالی و قحطی سال دو هزار و یازده در منطقه شاخ آفریقا دویست و شصت هزار نفر جان خود را از دست دادند که بیش از نیمی از آنها کودکان زیر پنج سال بودند.باید از تکرار چنین فاجعه ای با تمامی امکانات جلوگیری کرد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

منبع عکس: iwpeace.com

“ تلفات ناشی از قحطی در یمن در حال افزایش است ”