گزارش دیده بان حقوق بشر سوریه از هزینه های مالی و جانی ائتلاف ضد داعش

کد خبر : #323
تاریخ انتشار : یکشنبه, 23 فروردین 1394 17:36
تعداد بازدید کننده : 715
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
گزارش دیده بان حقوق بشر سوریه از هزینه های مالی...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
از زمان آغاز حملات آمریکا و ائتلاف علیه داعش در ماه سپتامبر، حدود 1200 تن از جمله غیرنظامیان سوری کشته و دست‌کم 800 تن دیگر زخمی شدند و این حملات تاکنون یک میلیارد دلار هزینه داشته است....

از زمان آغاز حملات آمریکا و ائتلاف علیه داعش در ماه سپتامبر، حدود 1200 تن از جمله غیرنظامیان سوری کشته و دست‌کم 800 تن دیگر زخمی شدند و این حملات تاکنون یک میلیارد دلار هزینه داشته است.
به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری راشا تودی، دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد، حملات هوایی در سوریه در سه ماه گذشته 1046 شبه‌نظامی داعش را کشته است و اغلب آنها غیر سوری بوده‌اند. 52 غیرنظامی نیز در جریان حملات کشته شده‌اند و 72 شبه‌نظامی دیگر متعلق به گروه تروریستی جبهه النصره نیز در میان تلفات بوده‌اند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه با محکوم کردن مرگ غیرنظامیان سوری اعلام کرد: ما معتقدیم که شمار تلفات میان نیروهای داعش نیز بسیار بیشتر از آمار مذکور است چراکه نمی‌توان به راحتی به بسیاری از مناطق و روستاها دسترسی داشت.

از سوی دیگر وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد: بمباران‌های عراق از هشتم اوت و بمباران‌ها در سوریه از 23 سپتامبر آغاز شده و این عملیات‌ها تاکنون یک میلیارد و 20 میلیون دلار هزینه داشته که روزانه هشت میلیون و 100 هزار دلار می‌شود. این آمار تا 11 دسامبر است.

وزارت دفاع آمریکا پیش از این گفته بود که کمپین حملات هوایی حدود 424 میلیون دلار هزینه داشته است. آدمیرال جان کربی، سخنگوی پنتاگون در آن زمان هزینه روزانه حملات را 7.6 میلیون دلار اعلام کرده بود. در مجموع آمریکا 488 حمله از تاریخ 15 دسامبر در سوریه انجام داده است.

“ گزارش دیده بان حقوق بشر سوریه از هزینه های مالی و جانی ائتلاف ضد داعش ”