گزارش سازمان اروپایی عربستانی حقوق بشر از نقض حقوق بشر عربستان

کد خبر : #3218
تاریخ انتشار : یکشنبه, 20 فروردین 1396 10:01
تعداد بازدید کننده : 452
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
گزارش سازمان اروپایی عربستانی حقوق بشر از نقض...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
سازمان اروپایی - عربستانی حقوق بشر اعلام کرد: وزارت کشور عربستان موارد زیادی نقض حقوق بشر از جمله حمله با خودروهای زرهی را ادامه می دهد.

سازمان اروپایی - عربستانی حقوق بشر اعلام کرد: وزارت کشور عربستان موارد زیادی نقض حقوق بشر از جمله حمله با خودروهای زرهی را ادامه می دهد به طوری که این سازمان توانسته مواردی از آنها از جمله حضور نظامی انبوه در مارس 2017 در القطیف و العوامیه را ثبت کند. به گزارش پایگاه خبری اللؤلؤة، سازمان اروپایی عربستانی حقوق بشر روزگذشته با اشاره به حمله نظامیان عربستانی در 20 دسامبر(29 آذر) 2014 و کشته شدن 5 غیرنظامی ازجمله یک کودک و حمله های دیگر در نوامبر(آبان) 2016 به حوادث مارس(اسفند) 2017 و استقرار انبوه نظامیان عربستانی در القطیف و العوامیه پرداخت که رژیم آل سعود به بهانه مبارزه با تروریسم آن را مرتکب شد.
سازمان مذکور افزود: عربستان به بهانه تعقیب افراد و مبارزه با تروریسم مرتکب جنایات زیادی می شود که اهالی شهرها ی القطیف و العوامیه به دلیل سیاست قلع و قمع دولت نمی توانند درداخل کشور به جایی شکایت کنند و رژیم آل سعود برای توجیه جنایات خود روز به روز بر شمار کشته شدگان و بازداشت شدگان به بهانه افراد تحت تعقیب و تروریست می افزاید.
سازمان اروپایی عربستانی حقوق بشر ضمن اظهار نگرانی ازسیاست های رژیم آل سعود نسبت به تداوم خشونت و نیروی مسلح که منجر به افزایش شما قربانیان و نقض حقوق بشر می شود، اظهار نگرانی کرد.
این سازمان از رژیم آل سعود خواست دست از بازداشت اجساد برداشته، کشته شدگان را به خانواده هایشان تحویل بدهند همچنین این سازمان نسبت به شکنجه شدید افراد بازداشت شده نیز ابراز نگرانی کرد. 

 

منبع: ایرنا

منبع عکس:independent.co.uk

“ گزارش سازمان اروپایی عربستانی حقوق بشر از نقض حقوق بشر عربستان ”