هشدار دبیر کل سازمان ملل نسبت به قطع منابع مالی آمریکا

کد خبر : #3214
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 16 فروردین 1396 10:56
تعداد بازدید کننده : 319
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
هشدار دبیر کل سازمان ملل نسبت به قطع منابع مالی...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دبیر کل سازمان ملل نسبت به تاثیرات مخرب تصمیم آمریکا برای قطع همه منابع مالی صندوق جمعیت سازمان ملل هشدار داد.

سخنگوی دبیر کل سازمان ملل تاکید کرد: آنتونیو گوترش نسبت به اثرات مخرب تصمیم ایالات متحده در خصوص قطع همه منابع مالی صندوق جمعیت سازمان ملل هشدار داده است. این تصمیم می تواند تاثیرات مخربی بر زنان و دختران آسیب پذیر در سراسر جهان داشته باشد.

استفان دوجاریچ سخنگوی دبیر کل سازمان ملل روز سه شنبه 15 فروردین ماه تصریح کرد: گوترش بر این باور است که تصمیم آمریکا بر اساس فرضیه های نادرستی درباره ماهیت و اهمیت کارهای انجام شده توسط صندوق جمعیت سازمان ملل، اتخاذ شده است.

این نخستین اقدام دولت ترامپ برای محدود کردن منابع مالی سازمان ملل و نهادهای وابسته به آن به شمار می رود. نهادهای سازمان ملل مثل صندوق جمعیت به طور داوطلبانه از سوی دولتها تاسیس شده است. آمریکا در سال 2015 میلادی چهارمین تامین کننده بزرگ منابع مالی این صندوق بوده و 75 میلیون دلار از بودجه این صندوق را تامین کرده است.

وزارت خارجه آمریکا در نامه‌ای به رئیس کمیته روابط خارجی سنای این کشور در توجیه این تصمیم گفته است که صندوق جمعیت سازمان ملل "از مدیریت برنامه‌ای شامل سقط جنین اجباری و عقیم‌سازی غیر داوطلبانه حمایت می‌کند."

صندوق جمعیت سازمان ملل در اطلاعیه‌ای که روز سه‌شنبه، 15 فروردین (4 آوریل) در وبسایت خود منتشر کرد، این اتهام را مردود و "ادعای اشتباه‌آمیز" توصیف کرد. صندوق جمعیت یکی از نهادهای سازمان ملل متحد است که ماموریت آن ترویج برنامه تنظیم خانواده و ارائه خدمات بهداشتی به مادران و کودکان در بیش از یکصد و پنجاه کشور جهان است.

 

منبع: تسنیم

منبع عکس:Wikipedia

“ هشدار دبیر کل سازمان ملل نسبت به قطع منابع مالی آمریکا ”