یونیسف: هر 10 دقیقه یک کودک در یمن می‌میرد

کد خبر : #3212
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 16 فروردین 1396 10:07
تعداد بازدید کننده : 428
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
یونیسف: هر 10 دقیقه یک کودک در یمن می‌میرد
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
متجاوزان سعودی، نظام بهداشتی و تغذیه یمن را با وضعیت اسفناکی مواجه کردند که زندگی میلیون ها کودک و زن را در معرض تهدید قرار داده است.

با وجود شرایط ناگواری که مردم یمن به علت حملات ائتلاف عربستان دارند و بر اساس اعلام یونیسف هر 10 دقیقه یک کودک به‌دلیل تبعات جنگ می‌میرد، امریکا چهار فروند هواپیمای حامل سلاح و مهمات به استان «عدن» واقع در جنوب یمن فرستاد. پنتاگون نیز اعلام کرد از ۲۸ فوریه بیش از ۷۰ حمله هوایی در یمن انجام داده است.
به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری الیمن الان، صندوق حمایت از کودکان (یونیسف) وابسته به سازمان ملل اعلام کرد که هر 10 دقیقه یک کودک در یمن براثر سوء تغذیه، اسهال و التهاب دستگاه تنفسی که به‌دلیل شرایط جنگی در یمن بروز کرده، جان خود را از دست می‌دهد. در همین حال فدریکا موگرینی، نماینده عالی امور سیاسی و امنیتی اتحادیه اروپا نیز با هشدار به خطرناک بودن اوضاع یمن و تأکید بر اینکه هفت میلیون یمنی با خطر گرسنگی مواجه هستند، خواستار دستیابی فوری طرف‌های درگیر به راه حل سیاسی بحران یمن شد.
این در حالی است که با وجود چنین شرایط بحرانی در یمن، چهار فروند هواپیمای باری نظامی نوع 130C امریکا حامل مقادیر زیادی سلاح و مهمات متنوع، دوشنبه شب در میان تدابیر امنیتی در فرودگاه عدن فرود آمدند. هنگام ورود این هواپیماها، جنگنده‌ها و بالگردهای ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان، آنها را همراهی می‌کردند. امریکا در حالی تجهیزات نظامی خود در یمن را افزایش داده‌ است که «جف دیویس» سخنگوی پنتاگون اعلام کرده، ارتش امریکا از ۲۸ فوریه تاکنون بیش از ۷۰ حمله هوایی علیه تروریست‌ها، تأسیسات حیاتی، مناطق درگیری و انبارهای مهمات شاخه القاعده در شبه جزیره عرب انجام داده است.
عربستان همراه با چند کشور دیگر از ششم فروردین 1394 اقدام به تجاوز نظامی به یمن کرده‌ است.

 

منبع: روزنامه ایران

منبع عکس: tasnimnews

“ یونیسف: هر 10 دقیقه یک کودک در یمن می‌میرد ”