کشته شدن شهروندان سوری توسط ائتلاف آمریکایی

کد خبر : #3196
تاریخ انتشار : سه شنبه, 15 فروردین 1396 15:04
تعداد بازدید کننده : 423
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
کشته شدن شهروندان سوری توسط ائتلاف آمریکایی
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
تعداد شهروندان سوری کشته شده در سوریه توسط ائتلاف به رهبری آمریکا، بیشتر از کشته شدگان توسط داعش بوده است.

آمارهای منتشره توسط یک نهاد حقوق بشر نشان می دهد که تعداد شهروندان سوری کشته شده در ماه گذشته میلادی(مارس)درسوریه توسط نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا، بیشتر از کشته شدگان توسط داعش بوده است. به گزارش ایرنا، شبکه حقوق بشرسوریه گزارش داد که 119 تن در ماه مارس میلادی که شامل 19 کودک و 7 زن می شود، توسط گروه تروریستی داعش کشته شده اند، این در حالی است که آمار کشته شده ها توسط نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا 260 نفر، شامل 70 کودک و 34 زن اعلام کرده است.
این نهاد افزود: تعداد کشته شدگان توسط حملات هوایی آمریکا درسوریه و عراق بیشتر از قبل بوده است. این در حالی است طبق آمار 'ایروارز' ( یک نهاد دیده بان تلفات جنگی در سوریه و عراق)، 1472مورد از تلفات در ماه اخیر در جنگ سوریه مربوط به حملات هوایی نیروهای آمریکایی بوده است.(این نهاد کشته شده ها را مبنی براینکه شهروند و یا جنگجو بوده اند را تفکیک نکرده است )
شبکه حقوق بشر سوریه که تلفات تمام گروه های درگیر را منتشر می کند، اذعان داشت که تعداد واقعی کشته شدگان در درگیری های سوریه می تواند بیشتر باشد چرا که ممکن است نگهداری بعضی از مجروحین نیز سخت باشد.
این رقم در حالی اعلام شده است که داعش از انتشار و یا ثبت تعداد قربانی ها که در میدان نبرد و مسکونی کشته می شوند سرباز می زند و نگهداری و ثبت این آمار نیز در خارج از شهرها سخت می باشد.
در گزارش نهاد شبکه حقوق بشر سوریه آمده است که از دیدگاه ما آمارهای منتشر شده توسط گروه های مذکور درباره تعداد قربانی ها واقعی نبوده و بر اساس اطلاعات درست نمی باشد.
طبق گزارش موسسه ایروارز، تا کنون آمریکا 68 درصد حملات هوایی انجام شده در سوریه و بریتانیا 32 درصد این حملات را بر عهده گرفته اند.
احتمال می رود بیش از 200 نفر از ساکنان شهر موصل عراق در اثر حملات هوایی در هفته های اخیر کشته شده اند. این احتمال شامل 100 نفزی می شود که در اثر حمله هوایی در روز 17 مارس میلادی جان خود را از دست داده اند.
طبق گزارش نهاد شبکه حقوق بشر سوریه هفته گذشته در حملات هوایی آمریکا در رقه سوریه، بیش از 30 شهروند سوری کشته شده است. هفته گذشته نیز همین نهاد گزارش داد 42 نفر که بیشتر آن ها شهروند سوری بودند توسط بمباران نیروهای آمریکایی در شهر الجینه کشته شدند.
مقامات رسمی ارتش آمریکا می گویند که به سختی در حال کار و بررسی بر روی این موضوع هستند تا بتوانند تلفات انسانی که متوجه شهروندان سوری است را کاهش دهند. .
درماه مارس سال جاری میلادی بیش از 400 نظامی آمریکایی وارد سوریه شدند که شامل تفنگداران ارتش آمریکا و نیروهای توپخانه نیروی دریایی آمریکا می باشند. هفته گذشته نیز آمریکا از فرستادن 240 سرباز دیگر به عراق به منظور بازپس گیری غرب موصل خبر داد.
بعضی از کارشناسان بر این باورند که افزایش تعداد نیروهای نظامی آمریکا می تواند به افزایش تلفات مردم سوریه و عراق بیانجامد چراکه تصمیمات همیشه بر مبنای حفظ جان نیروهای آمریکایی گرفته خواهد شد. 

 

منبع: ایرنا

منبع عکس: middleeastpress

“ کشته شدن شهروندان سوری توسط ائتلاف آمریکایی ”