اسرائیل اجازه بررسی موارد بدرفتاری با فلسطینیان را نمی دهد

کد خبر : #3187
تاریخ انتشار : دوشنبه, 14 فروردین 1396 9:49
تعداد بازدید کننده : 405
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
اسرائیل اجازه بررسی موارد بدرفتاری با فلسطینیان...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
رژیم صهیونیستی از ورود محققان برای مستند سازی بدرفتاری این رژیم با فلسطینیان جلوگیری می کند.

دیده بان حقوق بشر امروز 14 فروردین اعلام کرد که رژیم صهیونیستی در تناقض با ادعاهایش مبنی بر تعهد به بررسی موارد نقض حقوق بشر، از ورود محققان خارجی به غزه برای مستند سازی موارد بدرفتاری این رژیم با فلسطینیان جلوگیری می کند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، سازمان دیده بان حقوق بشر در گزارشی 47 صفحه ای رژیم اسرائیل را به جلوگیری 'هدفمند' از ورود محققان به غزه متهم و اعلام کرد که این رویه، به استثنای یک مورد، از سال 2008 تاکنون ادامه داشته است.
دیده بان حقوق بشر مصر را نیز متهم کرد که از سال 2012 تاکنون اجازه دسترسی به غزه را از خاک خود به پژوهشگران این سازمان و نهاد عفو بین الملل نداده است.
رژیم صهیونیستی و مصر از زمان پیروزی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) در غزه در سال 2007 این منطقه را با حدود 2 میلیون نفر جمعیت تحت محاصره قرار داده اند؛ از آن زمان تاکنون رژیم صهیونیستی سه بار با حماس وارد جنگ شده است.
گروه های حقوق بشری تحقیقاتی را در زمینه بررسی جنایات جنگی در غزه آغاز کرده اند.
رژیم صهیونیستی از دیرباز دیده بان حقوق بشر را به رفتاری جانبدارانه علیه خود متهم کرده است. ماه میلادی گذشته تل آویو از اعطای مجوز ورود به مدیر منطقه ای این گروه امتناع کرد، اما چندی بعد اجازه داد که وی به عنوان یک گردشگر وارد منطقه شود.
دیده بان حقوق بشر اضافه کرد که محدودیت های تحمیلی رژیم صهیونیستی ادعاهای این رژیم را مبنی بر این که خود تحقیقات لازم را انجام می دهد و نیازی به مداخله دیوان بین المللی کیفری نیست، زیر سوال می برد.
در این گزارش حماس نیز به بازداشت منتقدانش متهم شده است.

 

منبع: ایرنا

منبع عکس: anyuakmedia.com

“ اسرائیل اجازه بررسی موارد بدرفتاری با فلسطینیان را نمی دهد ”