دیوان عالی اروپا حجاب و استفاده از نمادهای مذهبی در محل کار را ممنوع کرد

کد خبر : #3182
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 25 اسفند 1395 12:14
تعداد بازدید کننده : 444
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
دیوان عالی اروپا حجاب و استفاده از نمادهای...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دیوان عالی اروپا استفاده از هرگونه نمادهای سیاسی، فلسفی یا مذهبی از جمله حجاب سر در محیط کار را ممنوع کرد.

دیوان دادگستری اروپا روز سه شنبه 24 اسفند طی حکمی اعلام کرد موسسات و نهادهای اروپایی حق دارند براساس قوانین داخلی استفاده از هرگونه نمادهای سیاسی، فلسفی یا مذهبی از جمله حجاب سر در محیط کار را ممنوع کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، دیوان عالی اروپا در جلسه امروزش درباره پرونده دو کارمند زن در بلژیک و فرانسه که به دلیل عدم تبعیت از دستور کارفرماهایشان در منع استفاده از پوشش سر از کار اخراج شدند، رسیدگی کرد؛ اقدامی که یک روز پیش از انتخابات پارلمانی هلند صورت می‌گیرد. پوشش اسلامی روسری مساله‌ همیشگی بسیاری از کشورهای اروپایی به ویژه فرانسه است. دادگاه عالی اروپا به بررسی پرونده زن بلژیکی پرداخت که به عنوان مسئول پذیرش برای کمپانی G۴S Secure Solution کار می‌کرد و به دلیل پوشش اسلامی از کار اخراج شده است.

دادستان دادگاه عالی اروپا سال گذشته میلادی پیشنهاد داده بود که کمپانی‌ها اگر کارمندان را از پوشش روسری منع می‌کنند باید مانع از استفاده از سایر نمادها نیز شوند. این دادگاه همچنین قرار بود به پرونده یک مشاور آی‌تی فرانسوی هم بپردازد که به وی گفته شده بود تا روسری‌اش را بردارد چون یکی از مشتریان به وی اعتراض کرده بود.

 

منبع: ایسنا

منبع عکس: aboutislam

“ دیوان عالی اروپا حجاب و استفاده از نمادهای مذهبی در محل کار را ممنوع کرد ”