حضور در اجلاس 34 شورای حقوق بشر

کد خبر : #3176
تاریخ انتشار : سه شنبه, 24 اسفند 1395 16:36
تعداد بازدید کننده : 867
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
حضور در اجلاس 34 شورای حقوق بشر
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
حضور فعال سازمان دفاع از قربانیان خشونت در اجلاس 34 شورای حقوق بشر.

سازمان دفاع از قربانیان خشونت در این دوره از شورا نیز همچون سال های گذشته با هدف گسترش فرهنگ صلح و نفی خشونت و حمایت از حقوق بشر داخلی و بین المللی حضوری متفاوت و تأثیرگذار دارد.
در این راستا سازمان اقدام به برگزاری «نمایشگاه نوروز» طی روزهای 9 و 10 مارس نمود. همچنین در این نمایشگاه عکس های «داوود عامری، کهنه سرباز جانباز جنگ تحمیلی عراق علیه ایران» به نمایندگی از طرف ایشان با امید به گسترش پیام صلح به نمایش گذاشته شد.
لازم به ذکر است در کنار نمایشگاه نوروز و عکس، دستاوردها و فعالیت های سازمان دفاع از قربانیان خشونت و سازمان های غیردولتی ایرانی حاضر در این دوره از شورا نیز به سمع و بصر علاقمندان رسید.
همچنین، دومین نمایشگاه سازمان دفاع از قربانیان خشونت با عنوان « هنر و صلح» در دفتر سازمان ملل متحد در ژنو از تاریخ 7 الی 17 مارس 2017 برگزار می¬شود که کار برجسته بیش از 20 هنرمند ایرانی است.
سیاوش ره پیک مدیر عامل سازمان دفاع از قربانیان خشونت این رویداد را یک مثال کوچک از قدرت خلاقیت دریا، علاقه و تعهد هنرمندان ایرانی دانست که با آگاهی و مهربانی قطعه ای از هنر را برای استقرار صلح و اجتناب از خشونت ساختند. این نمایشگاه با همکاری سه سازمان دیگر برگزاری می¬شود: خانه هنرمندان ایران، هنر برای صلح و انجمن پیشگیری از آسیب های اجتماعی.
از دیگر فعالیت های سازمان در اجلاس 34 شورای حقوق بشر؛ قرایت بیانیه های کتبی و شفاهی مرتبط با آیتم های شورای حقوق بشر (بیانیه های کتبی در سایت شورا قابل دسترسی است و بیانیه های شفاهی نیز در صحن علنی شورا قرائت می شود)، ملاقات با گزارشگران ویژه موضوعی در زمینه های مختلف و به اشتراک گذاری به روزترین یافته ها، فعالیت ها، نگرانی ها و علایق ما با آن ها، توزیع و پخش گزارش سالانه و گزارش های تحلیلی است.

 

 گالری تصاویر

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“ حضور در اجلاس 34 شورای حقوق بشر ”