گاردین: اسرائیل منشور سازمان ملل را نقض کرده است

کد خبر : #3150
تاریخ انتشار : سه شنبه, 19 بهمن 1395 10:40
تعداد بازدید کننده : 527
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
گاردین: اسرائیل منشور سازمان ملل را نقض کرده است
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
اسرائیل قانونی را تصویب کرد که شهرک سازی را قانونی می کند و عطف به ما سبق می شود.

روزنامه انگلیسی گاردین امروز سه شنبه 19 بهمن ماه به موضوع شهرک سازی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری رود اردن پرداخت و تاکید کرد که این رژیم منشور سازمان ملل متحد را نقض کرده است.

روزنامه گاردین در گزارش خود به قلم پیتر بومونت خبرنگارش در شهر اشغالی قدس با عنوان "اسرائیل قانونی را تصویب کرد که شهرکسازی را قانونی می کند و عطف به ما سبق می شود"، نوشت: این قانون که از حمایت بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل برخوردار شد، قبل از طرح در پارلمان اسرائیل، شاهد بحث و جدل گسترده ای بود. این امر تنها بدین خاطر نبود که به ساخت شهرک ها در زمین های فلسطینی ها ماهیت قانونی می داد بلکه همچنین عطف به ما سبق هم می شد.

این روزنامه افزود: تصویب این قانون در پارلمان برخورد گسترده‌ای بین کابینه اسارئیل و جامعه بین المللی ایجاد کرده است زیرا منشور سازمان ملل احداث شهرک ها را مغایر با قانون بین‌المللی می داند و این بدان معناست که اسرائیل قانونی را وضع کرده است که با قانون بین المللی مغایر است.

برمونت نوشت: این قانون به کابینه اسرائیل اجازه خواهد داد که مجوز رسمی برای هزاران ساختمان و تاسیساتی بدهد که شهرک نشینان در زمین های فلسطینی ها در کرانه باختری رود اردن ساخته اند. مخالفان این اقدام را "سرقت و سلب اراضی اعراب" می نامند.

وی افزود: این اقدام در چارچوب مجموعه اقداماتی صورت می گیرد که کابینه اسرائیل از زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، به منظور حمایت از شهرک ها در پیش گرته است. این اقدامات شامل اعلام ساخت شش هزار واحد شهرک نشین جدید در کرانه باختری است.

 

منبع: تسنیم

منبع عکس: mehrnews.com

“ گاردین: اسرائیل منشور سازمان ملل را نقض کرده است ”