اقدام نژادپرستانه شهرداری فرانسه در ممنوعیت خاکسپاری یک نوزاد

کد خبر : #315
تاریخ انتشار : دوشنبه, 15 دی 1393 0:00
تعداد بازدید کننده : 739
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
اقدام نژادپرستانه شهرداری فرانسه در ممنوعیت...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
اقدام نژادپرستانه یک شهردار در حومه پاریس در ممانعت از خاکسپاری نوزادی از کولی‌های «روما» موجب خشم طرفداران حقوق بشر شده است....

اقدام نژادپرستانه یک شهردار در حومه پاریس در ممانعت از خاکسپاری نوزادی از کولی‌های «روما» موجب خشم طرفداران حقوق بشر شده است.
به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، اقدام نژادپرستانه یک شهردار در حومه پاریس در ممانعت از خاکسپاری نوزادی از کولی های «روما» موجب خشم طرفداران حقوق بشر شده است.
کریستین لکرک، شهردار « شامپلان» در بیست و سه کیلومتری جنوب پاریس با دفاع از این تصمیم گفت: به خاطر کمبود قبر، مانع این اقدام شده است. وی افزود: مالیات دهندگان این شهر برای خاکسپاری در قبرستان اولویت دارند.
مخالفان می گویند اقدام این شهردار ناشی از احساسات نژادپرستی و «ضد رومایی» بوده است. روماها یک اقلیت نژادی کوچ‌نشین از ریشه هندی هستند که عمدتا در اروپا زندگی می‌کنند. اکثر جمعیت 20 هزار نفری روماها در فرانسه در پناهگاه هایی در این منطقه زندگی می‌کنند و فاقد امکانات اولیه زندگی حتی برق و آب هستند.
لوئیس گاندیس، مدیر یک انجمن حامی روماها این اقدام را مصداق نژادپرستی بیگانه هراسی و بدنام سازی خواند.
10 تا 12 میلیون روما در کشورهای اتحادیه اروپا زندگی می‌کنند که از این نظر بزرگ‌ترین اقلیت نژادی در این قاره محسوب می‌شوند. روماها در اکثر این کشورها تحت شرایط سخت و تبعض آمیزی به سر می برند.

“ اقدام نژادپرستانه شهرداری فرانسه در ممنوعیت خاکسپاری یک نوزاد ”