کارشناسان سازمان ملل: حکم ترامپ تبعیض آمیز و مغایر قوانین بین المللی است

کد خبر : #3134
تاریخ انتشار : شنبه, 16 بهمن 1395 10:51
تعداد بازدید کننده : 626
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
کارشناسان سازمان ملل: حکم ترامپ تبعیض آمیز و...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
حکم ترامپ مبنی بر جلوگیری از ورود مهاجران مغایر با قوانین بین المللی و تبعیض آمیز است.

کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل اعلام کردند که حکم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر جلوگیری از ورود مهاجران هفت کشور مسلمان به این کشور، مغایر با قوانین بین المللی و تبعیض آمیز است.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری رویترز از ژنو نوشت، کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل در عین حال هشدار دادند که این حکم می تواند موجب شود پناهجویانی که از حق پناهندگی برخوردار نمی شوند، دچار مشکلاتی شوند.
کارشناسان سازمان ملل از دولت ترامپ خواستند از جنگ زدگان محافظت و از اصل تبعیض قائل نشدن براساس نژاد، ملیت و مذهب حمایت کند. کارشناسان گفتند که آمریکا نباید مهاجران را مجبور به بازگشت به کشورهای خود کند، ضمن اینکه این دستور به طور آشکارا تبعیض آمیز است.
حکم اجرایی ترامپ، خشم بین المللی را در برداشته و حتی با واکنش متحدان آمریکا همراه بوده است. این حکم همچنین باعث هرج و مرج و بی نظمی و سردرگمی مسافران به مقصد آمریکا شده است.
ترامپ در ارتباط با حکم خود، توئیت هایی را منتشر کرده که در تازه ترین آن خواستار پایان دادن به مباحثی شده که شان اسپایسر سخنگوی کاخ سفید که به عنوان مشاور مطبوعاتی وی نیز شناخته می شود، به راه انداخته است.
اسپایسر در سخنانی تاکید کرده است که حکم اجرایی ترامپ مبنی بر جلوگیری از ورود شهروندان هفت کشور مسلمان به آمریکا، ممنوعیت تلقی نمی شود.
در همین حال، ترامپ در توئیت خود نوشت: همه در مورد اینکه آیا این حکم، ممنوعیت است یا نه، بحث و اظهار نظر می کنند. هر چه می خواهید آن را بنامید، این حکم در مورد دور نگه داشتن افراد ناجور (با اهداف بد) از کشور است!
ترامپ روز جمعه حکمی را امضا کرد که به موجب آن شهروندان هفت کشور مسلمان ایران، عراق، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن از سفر به آمریکا منع می شوند. طبق دستورالعمل وزارت امور خارجه آمریکا، افرادی با تابعیت دوگانه نیز مشمول این ممنوعیت هستند.
ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که آبان ماه برگزار شد، هیلاری کلینتون رقیب دمکرات خود را پشت سر گذاشت و سکان هدایت این کشور را در دست گرفت.

منبع: ایرنا

منبع عکس: khabaronline.ir

“ کارشناسان سازمان ملل: حکم ترامپ تبعیض آمیز و مغایر قوانین بین المللی است ”