هزینه‌ ده‌ها میلیون پوندی انگلیس برای جاسوسی از روزنامه‌نگاران

کد خبر : #310
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 17 دی 1393 0:00
تعداد بازدید کننده : 838
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
هزینه‌ ده‌ها میلیون پوندی انگلیس برای جاسوسی از...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
افشای اطلاعات بر اساس قانون "آزادی اطلاعات" نشان می‌دهد که پلیس لندن بیش از ۳۳/۵ میلیون پوند برای تحقیقات روزنامه‌نگاران هزینه کرده است....

افشای اطلاعات بر اساس قانون "آزادی اطلاعات" نشان می‌دهد که پلیس لندن بیش از ۳۳/۵ میلیون پوند برای تحقیقات روزنامه‌نگاران هزینه کرده است.
به گزارش تسنیم،‌ اطلاعاتی که به درخواست "پرس گازته" و بر اساس قانون "آزادی اطلاعات" فاش شده‌اند نشان می‌دهند که تحقیقات انجام گرفته درباره فعالیت‌های روزنامه‌نگاران در سال 2014 نسبت به سال 2013 دو برابر شده و از 19/5 میلیون پوند به 33/5 میلیون پوند رسیده است.
پلیس بریتانیا میلیون‌ها پوند را صرف تحقیقات درباره رسوایی هفته‌نامه "نیوز‌آودِوورلد" کرده است، هفته‌نامه‌ای متعلق به رابرت مردوخ، غول رسانه‌ای، که در سال 2011 و در پی افشای استراق سمع و چندین مورد هک ایمیل‌های شهروندان بریتانیایی تعطیل شد.
اطلاعات افشا شده همچنین نشان می‌دهند که این عملیات‌ها شمال 125 افسر پلیس لندن بوده و طی آنها 99 روزنامه‌نگار بازداشت شده‌اند. تاکنون، 43 روزنامه‌نگار متهم شده و یا برای بازجویی احضار شده‌اند.
در ماه نوامبر گذشته گروهی متشکل از شش روزنامه‌نگار پس از اینکه مشخص شد برای چندین سال متوالی توسط دولت انگلستان تحت نظر بوده و حتی به عنوان "افراطی‌گراهای داخلی" طبقه‌بندی شده‌اند، از پلیس لندن و نیز وزارت کشور بریتانیا شکایت کردند.
اسنادی که بر اساس قوانین آزادی اطلاعات همگانی شده‌اند نشان می‌دهند که پلیس اطلاعات مختلف و بسیاری - براین نمونه سوابق پزشکی اعضای خانواده - را جمع‌آوری کرده است.
تمام این خبرنگاران توسط "واحد اطلاعات ملی داخلی افراطی‌گری و بی‌نظمی" تحت جاسوسی قرار گرفته‌ بودند. بر اساس بیانیه اتحادیه ملی ژورنالیست‌ها، اعلام کرده که این اقدامات "تهدیدی برای آزادی بیان هستند."

“ هزینه‌ ده‌ها میلیون پوندی انگلیس برای جاسوسی از روزنامه‌نگاران ”