در سال ۲۰۱۶ بیش از ۳۲۰ هزار پناهجو وارد آلمان شدند

کد خبر : #3058
تاریخ انتشار : دوشنبه, 20 دی 1395 10:45
تعداد بازدید کننده : 436
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
در سال ۲۰۱۶ بیش از ۳۲۰ هزار پناهجو وارد آلمان شدند
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
در حالی که شمار پناهجویان از کشورهای ناامن به آلمان در سال ۲۰۱۶ نسبت به سال پیش از آن کاهش یافته، تعداد پناهجویانی که کوشیدند به طور غیرقانونی از مرزهای یکی از کشورهای اتحادیه‌ اروپا عبور کنند، افزایش یافته است.

به گزارش ایسنا، بنا بر گزارش روزنامه‌ ولت آم زونتاگ به نقل از اداره‌های آمار ایالت‌های آلمان، نزدیک به ۳۲۱ هزار تن در سال گذشته به ادارات مربوطه تقاضای پناهندگی ارائه دادند. این آمار نشان می‌دهند که تنها در ماه ژانویه سال گذشته بیش از ۹۱ هزار و ۶۰۰ پناهجو وارد آلمان شدند.

این روزنامه‌ نوشت، تعداد پناهجویان به آلمان پس از بسته‌شدن راه بالکان و انعقاد قرارداد میان اتحادیه‌ی اروپا و ترکیه، کاهش یافت و به‌طور میانگین به کمتر از ۲۰ هزار تن در ماه رسید. این رقم در ماه دسامبر ۲۰۱۶، به ۱۶ هزار و ۴۴۱ نفر بالغ می‌شد. تعداد پناهجویان در ماه دسامبر سال ۲۰۱۵، بیش از ۸۹۰ هزار تن بود.

ولت آم زونتاگ همچنین به نقل از داده‌های آژانس امور مرزی اتحادیه‌ اروپا ـ فرونتکس نوشت، در مقابل، شمار پناهجویانی که در سال ۲۰۱۶ به‌ طور غیرقانونی وارد کشورهای عضو اتحادیه شدند، افزایش یافته است. این پناهجویان اغلب از کشورهای آفریقای شمالی و لبنان عازم اروپا شده بودند.

داده‌های این آژانس حاکی از آن است که در فاصله‌ زمانی اول ژانویه تا ۱۸ دسامبر ۲۰۱۶، تنها ۱۲ هزار و ۲۷۰ نفر مصری که در تلاش برای عبور از مرز یکی از کشورهای عضو بودند، دستگیر شدند. این رقم در مقایسه با شمار مصری‌تباران پناهجو در سال ۲۰۱۵، افزایشی ۱۶ درصدی را نشان می‌دهد.

در همین چارچوب زمانی، نزدیک به ۱۶۰ هزار نفر از لیبی (۱۹ درصد افزایش)، ۱۱۰۰ نفر از الجزیره (۲۶۰ درصد افزایش) و بیش از یک هزار تن از تونس (۷۸ درصد افزایش) کوشیدند به ‌طور غیرقانونی از مرزهای کشورهای اروپایی عبور کنند.

 

منبع: ایسنا

عکس: The newyorker،

“ در سال ۲۰۱۶ بیش از ۳۲۰ هزار پناهجو وارد آلمان شدند ”