دیده بان حقوق بشرشیعه : عربستان به تعرض علیه شیعیان پایان دهید

کد خبر : #305
تاریخ انتشار : یکشنبه, 23 فروردین 1394 16:33
تعداد بازدید کننده : 756
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
دیده بان حقوق بشرشیعه : عربستان به تعرض علیه...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
سازمان دیده بان حقوق بشر شیعه ، اقدام مسوولین امنیتی عربستان در مورد تعرض های جدید علیه شهروندان شیعه و مصادره پاسپورت های آنان بعد از مشارکت در زیارت اربعین را محکوم کرد....

سازمان دیده بان حقوق بشر شیعه ، اقدام مسوولین امنیتی عربستان در مورد تعرض های جدید علیه شهروندان شیعه و مصادره پاسپورت های آنان بعد از مشارکت در زیارت اربعین را محکوم کرد.
به گزارش شفقنا به نقل از پایگاه رسمی دیده بان حقوق بشر شیعه، سازمان در بیانیه ای نوشت: نظام دولتی آل سعود در مدت اخیر اقدام به مصادره پاسپورت شیعیانی کرد که برای بزرگداشت مراسم دینی اربعین به عراق سفر کرده بودند .
سازمان چنین رفتاری را یک تدبیر سرکوب کننده علیه آزادی شهروندان شیعه معرفی کرد که بر تعرض هایی که شیعیان به خصوص در القطیف و الاحساء با آن رو به رو هستند اضافه شده و نشان از رفتارهای فرقه گرایانه و استبدادی نظام سعودی دارد.
عربستان در تلاش است تا شهروندان شیعی را از حقوق دینی و شهروندی که تمام قوانین بین المللی ، آن ها را محترم می دانند محروم کنند.
سازمان در پایان از آل سعود خواست تا به قوانین و تعهدات بین المللی در مورد آزادی های فردی و عمومی پایبند باشد و به سرکوب شیعیان پایان دهد .

“ دیده بان حقوق بشرشیعه : عربستان به تعرض علیه شیعیان پایان دهید ”