تظاهرات پناهجویان در اعتراض به اخراج از آلمان

کد خبر : #3045
تاریخ انتشار : یکشنبه, 19 دی 1395 11:55
تعداد بازدید کننده : 471
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
تظاهرات پناهجویان در اعتراض به اخراج از آلمان
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
تعدادی از پناهجویان حاضر در هامبورگ آلمان در اعتراض به اخراج مهاجران از سوی دولت آلمان تظاهرات کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پرس تی وی، شهر هامبورگ در آلمان روز گذشته 18 دیماه شاهد برپایی تظاهرات بود. شرکت کنندگان در این تظاهرات به برنامه های دولت آلمان در اخراج پناهجویان افغان در این کشور اعتراض داشتند. آنها شعار می دادند حقوق بشر مرز نمی شناسد.

در ماه اکتبر دولت افغانستان با دولت آلمان توافقی امضاء کرد که براساس آن، دولت آلمان می تواند افغانهایی را که درخواست پناهندگی آنها در آلمان رد می شود به افغانستان بازگرداند. دوهزار و پانصد افغان متقاضی پناهندگی در آلمان زندگی می کنند. افغانها دومین گروه از بیشترین خارجی هایی هستند که در آلمان متقاضی پناهندگی هستند. بیشترین تعداد پناهجویان در آلمان را سوری ها تشکیل می دهند.

افزایش احساسات ضدمهاجران در آلمان سبب شده است دولت آلمان نیز سیاستهای تندتری در این زمینه اتخاذ کند. چندی پیش نیز پلیس ایتالیا از سرکوب اعتراضات پناهجویان کمپی در نزدیکی ونیز خبر داده بود. به گزارش رادیو دولتی ایتالیا پناهجویان از تاخیر در ارسال کمکهای پزشکی به یک زن 25 ساله از ساح عاج انتقاد داشتند و علت این اعتراضات مرگ این پناهجو پس از عدم اعزام به موقع تیم پزشکی به کمپ بود.

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

 عکس: خبرگزاری تسنیم

 

 

“ تظاهرات پناهجویان در اعتراض به اخراج از آلمان ”