افتتاح مرکزحمایت از دختران آسیب دیده 11 تا 17 ساله

کد خبر : #3029
تاریخ انتشار : یکشنبه, 12 دی 1395 8:26
تعداد بازدید کننده : 577
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
افتتاح مرکزحمایت از دختران آسیب دیده 11 تا 17 ساله
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
فاز سه و چهار مرکز حمایت و نگهداری کودک و خانواده «مهر» ویژه جوانان ونوجوانان کارتن خواب وبی خانمان وابسته به جمعیت «طلوع بی‌نشان ها» با ظرفیت 24 نفر با حضور انوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی کشور و اصغر باقری مدیر کل بهزیستی استان تهران روز شنبه11دی ماه افتتاح شد.

به گزارش روزنامه ایران: قرار است در این مرکز به گفته اکبر رجبی مدیر عامل جمعیت «طلوع بی‌نشان ها» علاوه بر زنان و کودکان کارتن خواب ومعتاد از جوانان و نوجوانان دختر 11 تا 17 سال نگهداری و حمایت شده و علاوه بر آن آموزش‌های لازم به آنها داده شود.
به گزارش «ایران» رجبی در بازید رئیس سازمان بهزیستی کشور از این مرکز با اعلام اینکه در حال حاضر 50 زن و کودک در این مرکز نگهداری می‌شوند، گفت: به طور کلی جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها درچند حوزه جذب، درمان، حرفه آموزی، اشتغال و....برای کارتن خواب‌های معتاد فعالیت می‌کند.
وی با اشاره به اینکه در این مرکز کارگاه‌های مختلف آموزشی برای افراد بهبود یافته ایجاد شده افزود: مقابله با آسیب‌های اجتماعی کار دولت نیست بلکه کار مردم و نهادهای مدنی است که باید با حمایت‌های خود به این‌گونه افراد کمک کنند.
انوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی کشور نیز در بازدید از این مرکز گفت: نباید به موضوع آسیب‌های اجتماعی نگاه جزیره‌ای داشت چرا که باید فعالیت‌ها وحمایت از افراد آسیب دیده استمرار داشته باشد.
وی افزود: مشکل اعتیاد مشکل پزشکی نیست که بشود تنها به درمان با متادون اکتفا کرد بلکه اعتیاد در همه ابعاد روحی و جسمی فرد را دچار مشکل می‌کند.به گفته محسنی، برای رفع مشکل اعتیاد حمایت‌های دولت به تنهایی جواب نمی‌دهد و باید سمن‌ها و نهادهای مدنی نیز پای کار آیند چرا که این‌گونه فعالیت‌ها شب و روز نمی‌شناسد.
وی با اشاره با اینکه می‌توان با سوق دادن پایان نامه‌ها به سمت موضوع آسیب‌های اجتماعی انواع آسیب‌ها را شناسایی و آسیب شناسی کرد تصریح کرد:مشکل آسیب‌های اجتماعی با بگیر و ببند رفع نمی‌شود از این رو باید از یک رویکرد تلفیقی و نرم‌افزاری استفاده شود.
رئیس سازمان بهزیستی کشوربا بیان اینکه ریل‌گذاری در برنامه‌ها مهم است تأکید کرد: معتقدیم که حتی در پذیرش کودکان خیابانی نباید متوسل به زور شد و باید از ظرفیت نهادهای مردمی استفاده کرد.
همچنین در این بازدید با واگذاری یک ساختمان در مرکز 22 بهمن بهزیستی تهران برای نگهداری جوانان و نوجوانان پسر ویژه گروه سنی 11 تا 17 سال از سوی سازمان بهزیستی موافقت شد.واحد پژوهش این مرکز نیز که توسط فرد بهبود یافته راه‌اندازی شده است در بازدید رئیس سازمان بهزیستی کشورافتتاح شد.

“ افتتاح مرکزحمایت از دختران آسیب دیده 11 تا 17 ساله ”