کمک 7 میلیون یورو اتحادیه اروپا به کودکان عراقی

کد خبر : #3021
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 8 دی 1395 14:34
تعداد بازدید کننده : 549
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
کمک 7 میلیون یورو اتحادیه اروپا به کودکان عراقی
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
صندوق کودکان سازمان ملل 'یونیسف 'اعلام کرد: کشور های اتحادیه اروپا برای کمک به نزدیک به 11 میلیون کودک نیازمند عراقی بالغ بر 7 میلیون یورو دیگر به این نهاد کمک مالی کرد تا مجموع کمک های مالی خود در سال 2016 را به 20 میلیون یورو افزایش دهد.

به گزارش ایرنا، پیتر هاکینز نماینده ویژه صندوق کودکان سازمان ملل'یونیسف' روز سه شنبه 7 دی ماه با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: کشورهای عضو اتحادیه اروپا با هدف امداد رسانی به نزدیک به 11 میلیون کودک نیازمند عراقی و به ویژه کودکانی که از آغاز عملیات آزاد سازی موصل آواره شده اند، بالغ بر 7 میلیون یورو دیگر به این نهاد کمک مالی کرده اند.
هاکینز در این اطلاعیه نوشته است که یونیسف در سایه این کمک ها به ویژه در شرایط حساس کنونی قادر خواهد بود با کمک به خانواده های عراقی، امید به آینده ای بهتر را برای کودکان این کشور افزایش دهد.
دکتر' ژان لویی دو بروه' مدیر عملیاتی 'اکو' در اروپا امداد های مالی جهانی به این نهاد را بویژه در شرایطی که کنترل تشکیلات تروریستی داعش بر شهر موصل در دو سال گذشته ، شمار زیادی از کودکان این شهر را از امکانات رفاهی، بهداشتی و تحصیلی محروم کرده، اقدامی ضروری و حیاتی توصیف کرده است.
بر اساس آمار های سازمان ملل، در حال حاضر نزدیک به 11 میلیون کودک عراقی به کمک های اولیه و فوری جامعه جهانی نیازمندند که 3 میلیون نفر از آن ها کودکانی هستند که در اثر درگیری های جاری در این کشور آواره شده اند.
بر همین اساس، پیش بینی می شود با ادامه عملیات نظامی شهر موصل، در سال آینده میلادی بالغ بر یک میلیون و 200 هزار نفر دیگر به شمار این کودکان افزوده شود.

“ کمک 7 میلیون یورو اتحادیه اروپا به کودکان عراقی ”