صدها نفر از پناهجویان به «اردوگاه های مخفی» در نزدیکی کاله فرانسه باز گشته اند

کد خبر : #3011
تاریخ انتشار : سه شنبه, 7 دی 1395 11:06
تعداد بازدید کننده : 906
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
صدها نفر از پناهجویان به «اردوگاه های مخفی» در...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
نشریه انگلیسی ایندیپندنت گزارش داد، صدها نفر از پناهجویان باگذشت چند هفته از تخریب زاغه موسوم به «جنگل» در بندر کاله واقع در شمال فرانسه، به امید عزیمت به انگلیس به «اردوگاه های مخفی» در نزدیکی این شهر بازگشته اند.

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه ایندیپندنت درگزارش امروز(سه شنبه 7 دی ماه)خود فاش کرد: اکنون دست کم شش محل اسکان غیررسمی در مناطق روستایی «نور-پا- دو- کاله/ Nord-Pas-de-Calais» ایجاد شده است که هر یک از آنها میزبان تعدادی از پناهجویان و مهاجران هستند که در هفته های اخیر پیوسته بر شمار آنها افزوده شده است.
بازگشت پناهجویان به این منطقه با گذشت دو ماه از بستن زاغه جنگل رخ داده است که نابودی این اردوگاه و توزیع ساکنان آن در مراکز نگهداری از پناهجویان در سراسر فرانسه را هدف قرار می داد؛ اقدامی که به گفته مقامات فرانسوی موفقیت آمیز بوده است.
اما اکنون گروه هایی از پناهجویان و مهاجرانی که به چنین مراکزی منتقل شده بودند به شمال فرانسه بازگشته اند که بسیاری از آنها کودکانی هستند که وزارت کشور انگلیس در اوایل ماه جاری میلادی با درخواست پناهندگی آنها مخالفت کرد و آنها با تجربه کردن شرایط دشوار زندگی در مراکز نگهداری از پناهجویان در فرانسه تصمیم گرفته اند به روش خود به انگلیس عزیمت کنند.
یکی از این ارودگاه های «مخفی» در کنار یک روستای کوچک فرانسوی موسوم «نورنت فونتس/ Norrent-Fontes» در حدود 30 کیلومتری بندر کاله واقع شده است که تقریبا 130 نفر از پناهجویان در آن بسر می برند. این اردوگاه از سال 2008 وجود داشته است اما تعداد پناهجویان به ویژه کودکان در آنها در هفته های اخیر افزایش یافته است.
گفته می شود این یکی از شش اردوگاهی است که در این منطقه شناسایی شده است. «سو کلایتون/ Sue Clayton» یکی از حامیان حقوق پناهجویان و استاد دانشگاه گلادسمیت که اوایل ماه جاری موفق به شناسایی این اردوگاه های مخفی شد آنها را یک اردوگاه «جنگل کوچک» توصیف کرده و گفت شرایط در آن «بسیار بد» است و ساکنان این اردوگاه غیر رسمی ظاهرا به دلیل جلب توجهات از دریافت کمک خودداری می کنند.
وی افزود، این اردوگاه در فاصله دو کیلومتری بزرگراهی واقع شده که به بندر کاله منتهی می شود که رانندگان کامیون اغلب قبل از عبور از آن در آنجا متوقف می شوند.
ایندیپندنت به نقل از یک پناهجوی 15 ساله پاکستانی که در یکی از مراکز نگهداری کودکان در شهر مرزی فرانسه و سوئیس زندگی می کند، نوشت: وی و نوزده نفر از دوستانش قصد دارند این مرکز را ترک کرده و به کاله بازگردند.
وزارت کشور انگلیس به تازگی به وی اطلاع داد که تقاضای پناهندگی وی و دوستانش رد شده است.
وی گفت: آنها به ما وعده داده اند ما را به انگلیس ببرند اما گفته اند باید صبور باشیم در این اردوگاه با ما رفتار خوبی نمی شود و ما در یک کارخانه زندگی می کنیم و نان تاریخ گذشته می خوریم.
مسئولان منطقه نورد پا دوکاله گزارش ها درباره تشکیل شش محل اسکان غیر رسمی در این منطقه و نیز افزایش تعداد پناهجویان در این اماکن را رد کرده اند.
به گزارش ایرنا، اردوگاه کاله طی سال های اخیر به محل اسکان موقت هزاران آواره و مهاجر عمدتا از افغانستان، سودان و عراق تبدیل شده بود که منتظر فرصتی بودند تا خود را از مسیر دریا یا تونل «مانش» و کامیون هایی که از آن می گذرند، به انگلیس برسانند.
موسسه خیریه سیتیزن انگلیس چندی پیش گزارش داد کودکان پناهجوی بندر کاله فرانسه که به دنبال تخریب این اردوگاه در مراکز مخصوص اسکان موقت نگهداری می شوند، به کار اجباری وادار می شوند و مجبورند در باغ های میوه کار کنند.

“ صدها نفر از پناهجویان به «اردوگاه های مخفی» در نزدیکی کاله فرانسه باز گشته اند ”