بان کی مون از قطعنامه شورای امنیت علیه شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی استقبال کرد

کد خبر : #3005
تاریخ انتشار : دوشنبه, 6 دی 1395 9:51
تعداد بازدید کننده : 477
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
بان کی مون از قطعنامه شورای امنیت علیه...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
«بان کی مون» دبیر کل سازمان ملل، پس از تصویب قطعنامه شورای امنیت علیه شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی، این اقدام را «گام قابل ملاحظه» ای دانست و تاکید کرد سازمان ملل آماده است برای دستیابی به راه حل تاسیس دو دولت از تمامی طرف های درگیر حمایت کند.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای رسمی سازمان ملل متحد، سخنگوی ارشد این سازمان در بیانیه ای اعلام کرد: این قطعنامه نشان می دهد که ایفای نقش راهبری از سوی شورای امنیت و اقدام جمعی جامعه جهانی بسیار ضروری است.»
در ادامه این بیانیه آمده است: «دبیر کل از این فرصت استفاده می کند و از رهبران اسرائیلی و فلسطینی می خواهد تا برای فراهم کردن بستر مساعد برای بازگشت به مذاکرات جدی و معنادار با جامعه جهانی همکاری کنند.
به گزارش ایرنا، اعراب و رژیم صهیونیستی از زمان اشغال فلسطین توسط صهیونیست ها، درگیر مذاکراتی بوده اند که گروهی آن را «مذاکرات صلح» و عده ای دیگر «مذاکرات سازش» می نامند و رسما «روند صلح خاورمیانه» نام دارد، و تاکنون تقریبا تمامی آنها بی نتیجه بوده و تاثیر چندانی در آرامش ساکنان این منطقه نداشته است.
ساعتی قبل، شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه‌ای را که خواستار پایان دادن به شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی است به تصویب رساند.
آمریکا تنها عضو شورای امنیت بود که رأی ممتنع داد اما 14 عضو دیگر به این قطعنامه که به پیشنهاد مصر در شورای امنیت سازمان ملل به رای گذاشته شد، رای مثبت دادند.
در این قطعنامه شهرک سازی در سرزمین های اشغالی فلسطین «فاقد مشروعیت قانونی» توصیف شده است.
با وجود تصویب این قطعنامه در عالی ترین نهاد بین المللی که مسئول تامین امنیت ملل جهان معرفی می شود، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس ساعتی قبل اعلام کرد که به این قطعنامه پایبند نخواهد ماند.

“ بان کی مون از قطعنامه شورای امنیت علیه شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی استقبال کرد ”