2016؛ مرگبارترین سال برای پناهجویان

کد خبر : #3001
تاریخ انتشار : دوشنبه, 6 دی 1395 9:27
تعداد بازدید کننده : 601
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
2016؛ مرگبارترین سال برای پناهجویان
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
کمیساریای پناهندگان سازمان ملل با اشاره به این که تا کنون بیش از 5 هزار پناهجو در تلاش برای رفتن به کشور های اروپایی قربانی حوادث مختلف شده اند، اعلام کرد که سال 2016 مرگبار ترین سال تاریخ این سازمان برای پناهجویان بوده است.

به گزارش ایرنا؛ ویلیام اسپیندلر سخنگوی این کمیساریا یاد آور شد که در روز های اخیر در اثر واژگون شدن دو قایق لاستیکی معروف به 'دینگی' در آب های مدیترانه 103 نفر دیگر از این پناهجویان جان خود را از دست داده اند.
وی این وقایع و افزایش شمار قربانیان آب های مدیترانه را گواهی بر ضرورت گشوده شدن راه ها و گذرگاه های بیشتری از سوی کشور های اروپایی برای ورود این پناهجویان و پذیرش سریع و بلامانع آن ها دانست و گفت که گشودن این راه ها در کنار اسکان دادن به این پناهجویان و حمایت های مالی و تحصیلی از آن ها سبب خواهد شد که پناهجویان برای رساندن خود به ان سوی آب ها به سفر های خطرناک از طریق قاچاقچیان تن در ندهند.
آمار های سازمان ملل نشان می دهد که در سال جاری میلادی در هر روز 14 نفر از این پناهندگان جان خود را در آب های مدیترانه از دست داده اند. این میزان که بنا بر آمار های این نهاد بیش از 5 هزار نفر بر آورد شده است. در حالی که در مجموع در سال 2015 طبق آمار های همین نهاد 3771 پناهجو در این آب ها جان خود را از دست داده بودند بالاترین رقم ثبت شده در اسناد این سازمان بشمار می رود.

“ 2016؛ مرگبارترین سال برای پناهجویان ”