هشدار یونیسف درباره وضعیت اسفبار میلیون‌ها کودک آواره در خاورمیانه

کد خبر : #2995
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 1 دی 1395 9:50
تعداد بازدید کننده : 445
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
هشدار یونیسف درباره وضعیت اسفبار میلیون‌ها کودک...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
صندوق کودکان سازمان ملل متحد با هشدار در مورد وضعیت اسفبار میلیون ها کودک آواره در منطقه خاورمیانه اعلام کرد که برای کمک به این کودکان و نجات جان آن ها از خطرات ناشی از فصل سرما به 38 میلیون دلار بودجه عقب افتاده این نهاد نیاز فوری دارد.

به گزارش ایرنا، 'گیرت کاپلائره' سرپرست دفتر منطقه ای صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) در خاورمیانه روز سه شنبه 30 آذرماه اعلام کرد که میلیون ها کودک آسیب دیده عراقی ؛ سوری و کشورهای دیگر بحران زده با فرارسیدن فصل سرما با خطر ابتلا به بیماری های گوناگونی نظیر سرمازدگی و یا بیماری های تنفسی روبرو هستند و به کمک های فوری نیاز دارند.
وی یادآور شد که بسیاری از این کودکان که خانواده های آن ها همه دارایی و امکانات خود را در طول درگیری های عراق و سوریه از دست داده اند هم اکنون در اثر کمبود مواد غذایی و عدم دسترسی به کمک های درمانی در شرایط دشواری بسر می برند و کوتاهی در تامین کمک های لازم می تواند به فصل سخت و ویرانگر دیگری در زندگی این کودکان منجر شود.
'کاپلائره' اضافه کرد که خانواده های بیش از 2 میلیون و 500 هزار کودکی که در عراق، سوریه، لبنان ، اردن، ترکیه و مصر بسر می برند به دلیل ناتوانی مالی حتی قادر به تهیه پوشاک گرم برای کودکان خود نبوده اند و این نهاد امیدوار است با بدست آوردن بودجه لازم؛ به توزیع نیازهای اولیه از جمله پتو، لباس گرم و مواد غذایی در میان آن ها اقدام کند.
سرپرست دفتر یونیسف در خاورمیانه در پایان بار دیگر با اشاره به این که نیازهای جاری به مراتب بیش تر از بودجه ای است که به این منظور در اختیار این نهاد گذاشته شده است؛ گفت که از مجموع 82 میلیون دلار بودجه موردنیاز این دفتر ؛ هنوز مبلغ 38 میلیون دلار ان تامین نشده و تاخیر در تامین این بودجه می تواند به توقف تلاش های این دفتر و عواقب سنگین و تاسف آوری برای این کودکان منجر شود.

“ هشدار یونیسف درباره وضعیت اسفبار میلیون‌ها کودک آواره در خاورمیانه ”