بیانیه سازمان دفاع از قربانیان خشونت در خصوص کشتار شیعیان در مصر

کد خبر : #298
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 5 تیر 1392 0:00
تعداد بازدید کننده : 773
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
بیانیه سازمان دفاع از قربانیان خشونت در خصوص...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
افزایش تبعیض علیه اقلیت ها و نفرت پراکنی میان مذاهب مختلف این بار چهره شوم خود را در نقض حقوق شیعیان به ضد انسانی ترین شکل ممکن نشان داد.....

افزایش تبعیض علیه اقلیت ها و نفرت پراکنی میان مذاهب مختلف این بار چهره شوم خود را در نقض حقوق شیعیان به ضد انسانی ترین شکل ممکن نشان داد . حمله وحشیانه به منزل یکی از شیعیان در روستای ابومسلم در مصر که به کشته شدن 4 تن از اقلیت های شیعی منجمله علامه حسن شحاته رهبر شیعیان مصر منجر شد ؛ نمونه آشکار نقض حقوق بشر است .
امروزه جهان اسلام شاهد تندروی های ناشی از فتنه پراکنی دشمنان اسلام است که با تقویت انحرافات فکری بر خلاف اصول اسلام به وحشتناک ترین جنایات در مقدس ترین زمان ها و مکان ها می انجامد .
که نمونه آن را نه تنها در کشتار 4 تن از شیعیان در روز ولادت امام مهدی (عج) می توان شاهد بود بلکه کشتاری که در مساجد پاکستان ؛لبنان، عراق ، سوریه دیگر نقاط جهان اسلام وقوع یافته است نیز از آن جمله است .نقض حقوق شیعیان را در نقاط مختلف جهان شاهد هستیم .
متاسفانه آنچه این روزها، ستیز شیعی - سنی در منطقه نام گرفته، در واقع کشمکش بین دو جامعه تشیع و تسنن نیست. این دو مذهب سده ها است که درکنارهم زندگی کرده‌اندوضمن نقدیکدیگر،همدیگر رابه‌عنوان برادر دینی ارج گذارده‌اند. واقعیت کنونی،سرازیرشدن اندیشه و رفتار تکفیری است. تفکری که امروز به شیعه رحم نمی‌کند و فردا بسیاری از اهل سنت مخالف خود را نیز از دم تیغ می‌گذراند. این تفکر هیچ‌کس را جز خود حق نمی‌داند و برای رسیدن به اهداف غیرانسانی و غیراسلامی خود،ریختن خون همه رامباح می‌داند.
سازمان دفاع از قربانیان خشونت ضمن محکومیت این جنایت هولناک ، از مجامع و نهاد های بین المللی می خواهد این اقدامات که منجر به تهدیدی علیه امنیت و صلح بین انسان ها می شود را محکوم سازند .
در این بین مسوولیت دولت مصر و رئیس جمهور مرسی بسیار حایز اهمیت است . این سازمان به عنوان یک سازمان حقوق بشری ضمن همدردی با جهان اسلام به خاطر مواجه شدن با این اقدام فجیع ، از دولت ومسوولین مصری می خواهد با شدت با عاملین این جنایت هولناک برخورد کرده و با مقابله با تبعیض مذهبی و تنفر پراکنی مانع از پیش امدن اتفاقات مشابه شوند .
سازمان ما به‌شکلی جدی ازعلمای بزرگ، فهیم و و آگاه تشیع و تسنن درخواست می‌کند با اتحاد در مقابل این رویکردهای تکفیری ایستاده، وجه رحمانی دین اسلام را که متاسفانه در چند سال اخیر مورد هجمه گسترده دشمنان مغرض و دوستان نادان قرارگرفته دوباره احیا نمایند. وقایع و تصاویری که در هفته‌های اخیر از رفتار این گروه‌های به‌ظاهر مسلمان در سوریه، پاکستان و اکنون نیز مصر منتشر شد، از نگاه ما، جای هیچ شک و شبهه‌ای برای پی‌بردن به واقعیت و طبیعت پلید این گروه‌ها باقی نمی‌گذارد.

“ بیانیه سازمان دفاع از قربانیان خشونت در خصوص کشتار شیعیان در مصر ”