شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل و جمع آوری متکدیان

کد خبر : #2954
تاریخ انتشار : دوشنبه, 15 آذر 1395 11:05
تعداد بازدید کننده : 627
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل و جمع آوری...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
معاون اجتماعی و امور فرهنگی شهرداری تهران گفت: تاکنون حدود 3 هزار متکدی از سطح شهر جمع آوری شده و به سامان‌سراهای شهرداری یا مراکز وابسته با سایر سازمان‌ها از جمله بهزیستی منتقل شده‌اند.

به گزارش فارس، مجتبی عبدالهی با یادآوری تأکیدات مقام معظم رهبری در موضوع کاهش آسیب‌های اجتماعی به ویژه اعتیاد اظهار داشت: طی سال‌های اخیر شهرداری تهران اقدامات بسیاری را برای کاهش آمار معتادان انجام داده است که از جمله آنها می‌توان به طرح جدید بهاران اشاره کرد.

وی با اشاره به نحوه فعالیت این مراکز بیان داشت: افراد پس از گذراندن دوره ترک اعتیاد در کمپ‌ها و سم زدایی، برای ادامه درمان و تکمیل چرخه بهبودی به مراکز بهاران منتقل می‌شوند و دروه 6 تا 9 ماهه را با تأکید بر درمان روانی و انجام مشاوره‌های مددکاری پشت سر می‌گذارند. معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران اجرای طرح مهربانی را از مهم‌ترین برنامه‌های شهرداری تهران برای جلوگیری از افزایش آسیب‌های اجتماعی معرفی کرد و گفت: در این طرح، شهرداری‌های مناطق 22گانه موظف شده‌اند تا کودکان بازمانده از تحصیل را شناسایی کنند و بسترهای لازم را برای ادامه تحصیل این افراد فراهم آورند. البته این طرح تنها با هدف ادامه تحصیل کودکان اجرا نمی‌شود و ما بیش از هر چیز به دنبال این هستیم که با شناسایی کودکان و آگاهی از علت بازماندگی آنها از تحصیل، معضلات و مشکلات موجود در خانواده را بررسی کنیم و در صورت امکان، حمایت‌های لازم را انجام دهیم.

عبدالهی در بخش دیگری از سخنانش به طرح جمع‌آوری متکدیان پرداخت و تصریح کرد: اجرای این طرح طی ماه‌های اخیر آغاز شده است و تاکنون حدود 3 هزار متکدی از سطح شهر جمع‌آوری شده و به سامان‌سراها یا مراکز وابسته به سایر سازمان‌ها از جمله بهزیستی سپرده شده‌اند. وی گفت: بر اساس قانون، شهرداری تهران تنها موظف به جمع‌آوری متکدیان است و تحویل مددجویان به نمایندگان سازمان‌های مربوطه است. ضمن اینکه همان‌طور که بارها اعلام کردیم ما هیچ‌گونه مجوز و وظیفه‌ای برای جمع‌آوری کودکان متکدی نداریم. معاون شهردار تهران با تأکید بر اینکه شهرداری تهران تنها حلقه‌ای از زنجیره ساماندهی متکدیان است، خاطرنشان کرد: به طور حتم، موفقیت این طرح در گروی تداوم همکاری تمامی سازمان‌هاست. البته تاکنون همکاری‌ها در سطح خوبی انجام شده و امیدواریم سازمان‌های مسئول به تدریج سطح همکاری خود را ارتقا دهند.

“ شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل و جمع آوری متکدیان ”