گزارشی از بیست و سومین جلسه شورای حقوق بشر

کد خبر : #294
تاریخ انتشار : یکشنبه, 16 تیر 1392 0:00
تعداد بازدید کننده : 753
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
گزارشی از بیست و سومین جلسه شورای حقوق بشر
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
این سازمان قبل از شروع اجلاس پنج بیانیه کتبی و در حین اجلاس به ارایه پنج بیانیه شفاهی در قالب پنج آیتم با موضوعات ،حق توسعه ، اسلام هراسی و نقض حقوق مسلمانان ، عدم همکاری اسراییل با مکانیسم های شورای حقوق بشر ، موضوع نقض حقوق بشر درسرزمین های اشغالی فلسطین و نقض حقوق اقلیت شیعه پرداخت...

بیست و سومین اجلاس شورای حقوق بشر از تاریخ 27 ماه مه تا 14 ژوئن 2013 (6 تا 27 خرداد 1392 ) برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان دفاع از قربانیان خشونت،این سازمان قبل از شروع اجلاس پنج بیانیه کتبی و در حین اجلاس به ارایه پنج بیانیه شفاهی در قالب پنج آیتم با موضوعات ،حق توسعه ، اسلام هراسی و نقض حقوق مسلمانان ، عدم همکاری اسراییل با مکانیسم های شورای حقوق بشر ، موضوع نقض حقوق بشر درسرزمین های اشغالی فلسطین و نقض حقوق اقلیت شیعه پرداخت . برقراری ارتباط با سایر سازمان های غیردولتی ، توزیع بسته های اطلاعاتی سازمان نظیر گزارش سالانه ، نشریه و .. و همچنین شرکت در اجلاس سالانه کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد از جمله فعالیت های سازمان دفاع از قربانیان خشونت در اجلاس 23 بود .
همچنین در این اجلاس مسائل حقوق بشری 50 کشور در حوزه 40 موضوع حقوق بشری مورد بحث قرار گرفت و بیش از 100 گزارش ارائه شد. ما موریت 21 ماموریت دار رویه های ویژه نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت، از جمله ماموریت گروه کاری تبعیض علیه زنان در قانون و عمل ، ماموریت گزارشگر ویژه حقوق بشر آوارگان داخل کشورها ، ماموریت گزارشگر ویژه وضعیت حقوق بشر در اریتره و گزارشگر ویژه وضعیت حقوق بشر در بلاروس را تمدید شد.شورا، در این جلسه همچنین نتایج بررسی دوره ای کشورهای فرانسه ،تونگا ،رومانی ، مالی ، بوتسوانا ، باهاماس بوروندی ،لوگزامبورگ ،باربادوس ،مونته نگرو ،امارات متحده عربی،لیختن اشتاین و صربستان را که در جلسه 15 بررسی دوره ای در ژانویه 2013مورد بررسی قرار گرفته بودند را بررسی و تصویب کرد. قرار بود در این جلسه اسراییل نیز مورد بررسی قرار گیرد اما به دلیل عدم حضور نماینده اسرائیل این کار به جلسه بعدی شورا موکول شد.

“ گزارشی از بیست و سومین جلسه شورای حقوق بشر ”