افزایش تلفات پلیس آمریکا در نتیجه افزایش خشونت علیه اقلیت‌های نژادی

کد خبر : #2928
تاریخ انتشار : یکشنبه, 7 آذر 1395 16:30
تعداد بازدید کننده : 517
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
افزایش تلفات پلیس آمریکا در نتیجه افزایش خشونت...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
خشونت در آمریکا طی سال جاری باعث افزایش میزان تلفات در بین نیروهای پلیس این کشور به میزان ۴۸ درصد شده است.

به گزارش پرس‌تی‌وی، آمار تلفات افسران پلیس که از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون کشته شده اند نسبت به سال گذشته بیش از 40 درصد افزایش یافته است. تحقیقات نشان می‌دهد از آغاز سال جاری میلادی تاکنون دست‌کم 61 افسر امنیتی در امریکا بر اثر شلیک گلوله کشته شده‌اند. با توجه به خشونت نیروی پلیس امریکا علیه غیرنظامیان، نتیجۀ این بررسی بر افزایش احساسات ضد پلیس در سراسر این کشور تأکید می‌کند. بر اساس این آمار که به‌تازگی توسط «صندوق یادبود افسران امنیت ملی» منتشر شده است، تلفات نیروهای پلیس در سال جاری میلادی نسبت به سال گذشته 48 درصد افزایش یافته است. پایان هفتۀ گذشته میلادی، چهار افسر پلیس هنگام ایست‌ و بازرسی‌های متداول در سه ایالت تگزاس، فلوریدا و میسوری هدف قرار گرفتند.

پیش‌تر در ماه جاری نیز دو افسر پلیس در آیووا بر اثر شلیک گلوله کشته شدند. پنج افسر دیگر در دالاس، تگزاس و سه افسر پلیس در باتون روژ و لوئیزیانا به ضرب گلوله کشته شدند. حملات اخیر علیه نیروی پلیس آمریکا در حالی روی می‌دهند که احساسات ضد پلیس در سراسر این کشور به علت افزایش کشتار غیرموجه امریکایی‌های آفریقایی‌تبارِ غیرمسلح و دیگر اقلیت‌های جامعۀ این کشور در چند سال گذشته شدت یافته است.

استفادۀ پلیس از نیروی قهریه و خشونت در امریکا، به ویژه در ارتباط با کشتار امریکایی‌های آفریقایی‌تبار از سوی افسران عمدتاً سفیدپوست، به موضوعی بحث‌برانگیز در این کشور تبدیل شده است. بر اساس مطالعات جدید سازمان مستقل و غیرانتفاعی «بنیاد تحقیق و ارزیابی پاسیفیک» (PIRE) در مریلند، فقط در سال 2012 میلادی، بیش از 55 هزار نفر در امریکا توسط پلیس کشته و یا زخمی شده‌اند.

تحقیق اخیر این سازمان نشان می‌دهد سیاه‌پوستان، اسپانیایی‌ها و بومیان امریکا، بیش از سفیدپوستان و افراد آسیایی‌تبار، در معرض دستگیری از سوی نیروی پلیس قرار دارند. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) در امریکا نیز گزارش داده است سالانه بیش از 33 هزار نفر بر اثر سلاح گرم در امریکا کشته می‌شوند. این آمار موارد غیرعمدی و تصادفی، قتل‌ها و خودکشی‌ها را نیز شامل می‌شود.

به گزارش نیویورک دیلی نیوز، در حال حاضر بین 270 تا 300 میلیون تفنگ در امریکا وجود دارد. روزنامه واشنگتن‌پست نیز گزارش داده است از آغاز سال 2016 تاکنون 715 نفر هدف شلیک گلوله ماموران پلیس قرار گرفته و کشته شدند.

“ افزایش تلفات پلیس آمریکا در نتیجه افزایش خشونت علیه اقلیت‌های نژادی ”